Obróbki
Blacha trudnościeralna Hardox
Dziennikarz: STAL-HURT
Na podstawie danych z: www.stal-hurt.com

Blachy trudnościeralne wymagają od producentów specjalnej atencji i rodzaju cięcia

Zarówno w przemyśle ciężkim jak i w architekturze stal należy do jednych z najczęściej używanych budulców. Jest to surowiec niesamowicie istotny i potrzebny do fabrykacji maszyn lub wznoszenia konstrukcji budowlanych.
wyżarzanie
Dziennikarz: Automobile Italia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Profesjonalna obróbka cieplna i jej warianty

Fachowa obróbka cieplna proponowana jest aktualnie przez multum biegłych firm. Istnieją różnorodne metody obróbki cieplnej, które z nich są najbardziej słynne?


Profesjonalna obróbka cieplna i jej warianty

Jedną z ważkich procedur obróbki cieplnej jest homogenizowanie, czyli wyżarzanie ujednorodniające.
w przemyśle
Dziennikarz: Jakob Montrasio
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nadzwyczaj istotne użycie odpowiedniej jakości stali

Poprzez zastosowanie części z niezwykle odpornej stali można łatwo wydłużyć czas eksploatacji wielu maszyn i przyrządów. Hardox 450 jest stalą odporną na ścieranie, przeznaczoną do użyć wszędzie tam, gdzie pożądane jest pozyskanie odporności na ścieranie w połączeniu z dobrą właściwością zginania na zimno.


Nadzwyczaj istotne użycie odpowiedniej jakości stali

Podwyższenie wytrzymałości części maszyn zezwala na uzyskanie korzystnych wyników finansowych dzięki zmniejszeniu liczby awarii i przestojów technologicznych.
metalowy płot

Na czym polega proces cynkowania? Jakie są następne etapy cynkowania, jakie można wyróżnić?

Proces cynkowania to faktycznie kilka ważnych wstępnych etapów. Początkowo ma miejsce bezpośrednie zanurzenie stalowego elementu w ciekłym cynku, to sprawia, że powstaje trwała mechanicznie i nieprzepuszczalna powłoka, jaka ochrania materiał przed korozją. Pierwszy z etapów to mechaniczne usunięcie niejednorodności, które przylegają do powierzchni cynkowanego przedmiotu. Zanieczyszczenia takiego rodzaju, jak piasek, rdza czy pozostałości starej powłoki, usuwane są sposobem obróbki strumieniowo-ściernej.
obróbka tworzywa
Dziennikarz: VirgoGal25
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dostępne techniki obróbki tworzyw w różnych gałęziach przemysłu

Do prowadzenia prac na rozmaitych typach tworzyw wykorzystuje się różne rodzaje przerobu. Obróbka nadaje materiałom inne cechy charakterystyczne i zbliża je do przeznaczenia danego materiału do konkretnego użycia. W zależności od tego, jakie tworzywo produkcja będzie przetwarzać, dobiera najlepszą technologię i maszyny. Pośród fachowych technik obróbki skrawaniem wymienić można toczenie, wiercenie, pracę dłutem i frezowanie.
interes
Dziennikarz: Daniel Lobo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Hardox - niewątpliwie lider na współczesnym rynku blach trudnościeralnych

Znajduje niezmiernie bogate zastosowanie w nieomal każdej dziedzinie współczesnego przemysłu. To niezbywalny element wielu różnorodnych urządzeń, takich jak dla przykładu: betoniarki, kruszarki, pługi, buldożery, kultywatory albo koparki.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.