Proces

Kilka słów na temat technologii obróbczych tworzywa sztucznego

Najczęściej stosowane sposoby obrabiania tworzyw sztucznych to:
Wtryskiwanie - jest procesem cyklicznym, w jakim surowiec w postaci krajanki lub granulek, podany z pojemnika do ogrzewanego cylindra, uplastycznia się, i w następnej kolejności jest wtryskiwany przez dyszę a także tuleję wtryskową do tak zwanych gniazd kształtujących. Półprodukt zestala się
w nich, a potem jest usuwany z foremki w postaci skończonej wypraski. Proces tenże przeznaczony jest głównie do przetwarzania materiałów termoplastycznych, jednak jest stosowany także do przetwórstwa materiałów chemoodpornych i termoodpornych.
czasu
Dziennikarz: Kārlis Dambrāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy na pity roczne online wysyłka nas zainteresuje?

Raz w roku obowiązkowo powinniśmy się rozliczyć ze swoich przychodów i z tego, co wpłacamy na rzecz państwa. Dlatego tak istotne jest to, abyśmy pilnowali narzuconych terminów oraz wszelkie dokumenty złożyli na czas.
tpm
Dziennikarz: washingtonparkotr
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Implementacja Total Productive Maintanance – czyli jak regularne działanie pomaga oszczędzać

Total Productive Maintanance, a więc Produktywne Utrzymanie Maszyn pozwala szczędzić pieniądze. Czasem ocala setki tysięcy złotych, dzięki temu, że posiadamy umiejętność prognostyki dysfunkcji naszego parku mechanicznego.
chłodnictwo
Dziennikarz: János Balázs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dlaczego w każdym wypadku należy czytać informacje zamieszczone na pojemnikach plastikowych?

Każdy z nas ma na pewno bardzo dużo rzeczy w mieszkaniu z takiego materiału. Tak w kuchni jak i w dowolnym pokoju. Mogłyby to być np. jakieś kubki, uchwyty na pokrywki czy pojemniki na przyprawy.


przemysł
Dziennikarz: Anonymous Account
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowoczesne sposoby tworzenia powłok na towarach - świadczenia galwanizacyjne

Rozwój przemysłu w obecnych czasach jest na niesłychanie wysokim pułapie. Tempo rozwoju poszczególnych gałęzi jest spore i istotnie oddziałuje na gospodarkę. Nie dziwi w takim razie fakt, iż wszystkie sposoby umożliwiające otrzymanie materiałów wysokiej jakości niskim kosztem są w cenie.
kopalnia
Dziennikarz: Bruce Guenter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Rozwój technologiczny przemysłu wydobywczego i produkcyjnego w naszym kraju

Pomimo coraz większych ograniczeń odnoszących się do emisji spalin i bezpieczeństwa energetycznego nakładanych przez UE, sektor górniczy wciąż jest w Polsce jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki. Wciąż spore pokłady czarnego złota i miedzi skłaniają nas do ciągłego rozwoju przemysłu wydobywczego, zaopatrywanie się w nowe technologie i nierzadko przestarzałego sprzętu.
metalowy płot

Na czym polega proces cynkowania? Jakie są następne etapy cynkowania, jakie można wyróżnić?

Proces cynkowania to faktycznie parę istotnych etapów wstępnych. Początkowo mamy bezpośrednie zanurzenie elementu stalowego w ciekłym cynku, to sprawia, że powstaje trwała mechanicznie i nieprzepuszczalna powłoka, jaka ochrania materiał przed korozją. Pierwszy z etapów to mechaniczne usunięcie niejednorodności, które przylegają do powierzchni cynkowanego przedmiotu. Zanieczyszczenia tego typu, jak piasek, rdza lub pozostałości starej powłoki, likwidowane są metodą obróbki strumieniowo-ściernej.
samochód
Dziennikarz: NRMA Motoring and Services
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym asfalt modyfikowany polimerami różni się od tego zwykłego?

Dla żadnej osoby nie jest tajemnicą fakt, że trasy, po jakich każdego dnia się poruszamy mogłyby być znacznie lepszej klasy. Wszelkie pęknięcia czy też wyrwy niezwykle niekorzystnie wpływają nie tylko na stan zawieszenia naszych pojazdów, ale również zwyczajnie na nasze nerwy.
metal
Dziennikarz: taymtaym
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowoczesne techniki produkcji materiałów w rozmaitych sektorach przemysłu

W obecnych czasach niemalże każdy sektor przemysłu związany jest z wytwórczością przeróżnego rodzaju materiałów, jakie są niezbędne przy poszczególnych etapach pracy. Przedsiębiorstwa wytwórcze i fabryki zajmujące się przygotowywaniem specjalistycznych powłok na różnych artykułach skutecznie działają w całym kraju i umożliwiają dynamicznie rozwijać się innym firmom.
licznik energii elektrycznej
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak działa Elektrownia Żerań oraz co ponadto znajduje się na jej obszarze?

Elektrownia jest zakładem przemysłowym, w którym wytwarzana jest energia elektryczna przy wykorzystaniu innych rodzajów energii. Drugim co do wielkości takim zakładem w Warszawie jest ten, który znajduje się w na Żeraniu.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.