Na czym polega proces cynkowania? Jakie są następne etapy cynkowania, jakie można wyróżnić?

Proces cynkowania to faktycznie kilka ważnych wstępnych etapów. Na początku ma miejsce bezpośrednie zanurzenie elementu stalowego w ciekłym cynku, to sprawia, że powstaje trwała mechanicznie i nieprzepuszczalna powłoka, jaka chroni materiał przed korozją. Pierwszy etap odnosi się do mechanicznego usunięcia niejednorodności, które przylegają do powierzchni cynkowanego przedmiotu. Zanieczyszczenia tego typu, jak piasek, rdza albo pozostałości starej powłoki, likwidowane są sposobem obróbki strumieniowo-ściernej.

cynkowanie
Dziennikarz: Steve Snodgrass
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mechanizm funkcjonowania takiego procesu odnosi się do zlikwidowania różnego rodzaju zanieczyszczeń z powierzchni stali, a to dzięki użyciu ściernych materiałów metalowych w obiegu zamkniętym. Tak wygląda cynkownia podczas pierwszego etapu, a jak wyglądają kolejne etapy? Sprawdź tutaj: Galess. Kolejny etap to odtłuszczanie. Jest to ważne, by elementy stali były wolne od tłuszczu, woskowatych pozostałości i oleju, gdyż przeszkadzają w reakcji żelaza z cynkiem. Etap ten ma na celu uzyskane chemicznie jak najmocniej czystej powierzchni, na której powstanie stop stali z cynkiem. W kolejnym etapie mamy trawienie powierzchni.

Kolejne tematy

W jaki sposób funkcjonuje system podatkowy w Polsce - kilka podstawowych zasad o których należy pamiętać przy składaniu PIT

firma - wyobrażenie
Dziennikarz: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedną ze spraw, które zawsze będą towarzyszyły osiąganemu przez nas zarobkowi, jaki zyskamy w naszym życiu będą na pewno podatki. Nie ma sposobności aby uniknąć tego rodzaju\typu daniny na rzecz państwa. Dla niektórych ludzi jest to bardzo przykry, obywatelski obowiązek. jednak są państwa w jakich płacenie podatków uznawane jest za nowoczesną postawę patriotyzmu.


Pozwala to na skuteczne usunięcie substancji niemetalicznych, które mogą powstawać w czasie walcowania oraz wyżarzania elementów konstrukcyjnych. Najbardziej znany na to sposób to kąpiel w kwasie solnym. Następny etap to topnikowanie. Zanurzamy elementy stalowe w roztworze wodnym chlorku cynku oraz chlorku amonu, by zapewnić prawidłowy przebieg reakcji chemicznych, które będą zachodzić w czasie cynkowania.

Jeżeli chciałbyś przekazać jakiejś osobie informacje na omawiany temat, to kliknij na link i poczytaj szczegóły dotyczące tego problemu - na pewno go zaciekawią.

Po takiej obróbce w kąpieli topnikowej stalowe elementy powinny być wysuszone w temperaturze 120 - 150 stopni Celsjusza.

To etap, który wymaga wysokiej precyzji i bardzo dużej ostrożności. Niezmiernie ważne jest stałe kontrolowanie temperatury układu, gdyż duża zmiana warunków termicznych może wywołać zapalenie substancji chemicznych, które wchodzą w skład topnika oraz wpływać na mniejszą skuteczność obróbki. Ostatni etap procesu cynkowania polega na zanurzeniu wcześniej przygotowanego podłoża stalowego w kąpieli stopionego cynku i temperaturze 445 - 455 stopni Celsjusza. W tego rodzaju warunkach żelazo i cynk bardzo szybko ulegają reakcji chemicznej, co znacznie skraca okres zanurzenia powierzchni stalowych. W zależności od tego jaka jest to sytuacja, i czy jest to ocynkownia ogniowa (opinie o ocynkowni ogniowej Galess), proces jest bardzo intensywny. Dzięki temu powstaje powierzchniowy stop żelazo-cynk, jaki zawiera różnorodny stosunek obydwu składników.
2023-05-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.