Nagrzewnica powietrza - do czego służy?

Nagrzewnica powietrza czy też inaczej tak zwana "dmuchawa" służy do nagrzewania przeróżnego rodzaju obiektów (magazyny, szklarnie etc.), a także otwartych przestrzeni w przypadkach, gdy dany obiekt nie posiada innego źródła grzania albo kiedy dane źródło jest niewystarczające.


Na rynku odnajdziemy przyrządy zróżnicowane pod względem siły grzewczej a także paliwa którym są zasilane.


Z reguły jednakże nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) zbudowane są z komory spalania, w której przebiega proces grzewczy jak też z wentylatora, który wydmuchuje ciepłe powietrze poza przyrząd. Przyrządy tego rodzaju nie nadają się do włączania ich w ciąg przewodów wentylacyjnych (więcej o włazach dachowych mercor na stronie www) dystrybuujących ciepłe powietrze. Wentylatory (więcej pozyskasz tutaj: http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/) nadmuchowe służą jedynie do wydmuchu powietrza poza przyrząd czy też ew. do przetransportowania go specjalnymi "rękawami" na odległość max 10 m (w niektórych modelach).


Kolejne tematy

Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz wykorzystanie

nagrzewnice gazowe
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Nagrzewnice to maszyny o szerokim wykorzystaniu. Celem ich stosowania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do wymaganej przez posiadacza maszyny temperatury. najczęściej spotykanym miejscem wykorzystywania nagrzewnic są samochody, jednak użytkuje się je również w pomieszczeniach, szczególnie tych większych, oraz w przemyśle – w procesach z udziałem ciepła.


nagrzewnice
Dziennikarz: Brandt Kurowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


nagrzewnice powietrza
Dziennikarz: Jörn Müller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


nagrzewnice powietrza występują w wielu odcieniach, przypisanych do konkretnej marki. Oddzielną grupę stanowią tak zwane podesty grzejne, które są idealnym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania miejsca, w jakim długo przebywamy, przykładowo: w biurze, w miejscu pracy w warsztacie, wszelkiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się też, jako ochrona przed marznięciem wyrobów płynnych albo zbrylaniem się wyrobów miałkich. Nagrzewnice powietrza jest to względnie tani sposób na ogrzanie dużych przestrzeni. Dzięki niskim cenom gazu a także dostępności owego paliwa, jest to jedna z metod ogrzewania hal, zakładów i innych wnętrz przemysłowych.


Nagrzewnice powietrza to urządzenia wydajne, zużywające niewielkie ilości paliwa. Regulacja mocy sprawia, iż nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, zarówno zimą, jak również w sezonie jesiennym i wiosennym.
2020-02-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.