Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz wykorzystanie

nagrzewnice gazowe
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Ogólna opis urządzenia
Nagrzewnice to narzędzia o szerokim wykorzystaniu. Głównym celem ich stosowania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez właściciela maszyny temperatury. najczęściej spotykanym miejscem używania nagrzewnic są samochody, jednak stosuje się je także w pomieszczeniach, zwłaszcza tych bardziej rozległych, oraz w przemyśle – w procesach wymagających dostarczania ciepła. Do maszyn tych wykorzystuje się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także zasilane przy udziale prądu lub energii uzyskiwanej z cieczy.

Nagrzewnice gazowe – działanie Są to maszyny o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. wyposażone są w wentylator, doprowadzający powietrze do urządzenia, gdzie ulega ono ogrzaniu, a następnie – wydmuchiwane jest na zewnątrz. używamy w nich paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, gdyż gaz kotły gazowe współcześnie jest raczej niedrogim surowcem – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. Dzięki temu nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich wykorzystywanie – korzystne dla użytkownika. Niektóre z nich posiadają elementy dające możliwość regulacji poziomu dopływu gazu, co można zaliczyć do walorów.

Zastosowanie Nagrzewnice gazowe pozwalają na ogrzewanie wnętrz, do których można zaliczyć kościoły, hale produkcyjne i obiekty sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także budynki mieszkalne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie ze względu na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – odpowiednio zmniejszoną moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach. Ich mobilność jest jednak ogromną zaletą, w szczególności gdy zamontowane są w prywatnych mieszkaniach. W takim wypadku ułatwione jest wielokrotne i nienastręczające problemów przenoszenie urządzenia w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami zamontowanymi na stałe natomiast spotykamy się często w obiektach większych, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie wysoka moc połączona z wydajnością.


Kolejne tematy

W jaki sposób dbać o korzystny nastrój w zamkniętych budynkach?

Grzejnik
Dziennikarz: fondital
Większość dni w trakcie roku i w czasie naszego istnienia spędzamy w środku bloków. Stosunek ten zależy niewątpliwie od charakteru naszej pracy, ale można przyjąć że jest to znaczny procent i ważne jest by czas ten nie wpływał niekorzystnie na na zdrowie. Nie zastanawiamy się jak wiele składników oraz cech powietrza oddziałuje na nas.
2023-07-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.