Odbojnice rampowe – ochrona budynków i bezpieczeństwo

Firmy oraz magazyny – w szczególności w trakcie załadunku, bądź rozładunku mogą narażać własne budynki oraz bramy na niespodziewane i niemiłe wypadki, dlatego też coraz częściej stosowane są różnego rodzaju odbojnice, które mają za zadanie ochronę oraz zabezpieczenia pomostów lub rozładunkowych ramp.


Z reguły stosowane są odbojnice rampowe, spełniające się przede wszystkim przy ochronie – jak sama nazwa może wskazywać – przeładunkowych ramp, hurtowni różnej kategorii lub ciągów komunikacyjnych.


Lexus LS 600h L
Dziennikarz: © Lexus
Na podstawie danych z: © Lexus


Są to bowiem miejsca, w których w momencie podjazdu aut o nieco większych gabarytach może dojść do uszkodzeń, których natomiast uniknąć pomagają właśnie odbojnice. Są one stworzone z gumy, bądź metalu, które wspaniale chronią przed szkodami, a także zakupić je można zazwyczaj w kolorze czarnym oraz (kliknij) żółtym, które z łatwością przykuwają uwagę kierowców. Są one bardzo solidne i długotrwałe. Odbojnice rampowe interesujący wpis można zakupić w wielu rozmiarach i długościach – w zależności od lokalizacji i obszaru, które będą ochraniać. Odbojnice gumowe - sprawdź zamontować także można w charakterze belki lub słupków. Niektóre z nich jednak montowane są na kantach budynków.


http://www.odbojnice.com.pl/
Dziennikarz: Taner Lantow
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zwykle kupowane są odbojnice gumowe, które posiadają różnorodne wzory oraz formy. Charakteryzują się także nieskomplikowanym montażem, który nie sprawia jakichkolwiek większych problemów.


Kolejne tematy

Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal na magazyny?

Czekoladki w kształcie serca
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Zapraszamy gorąco do naszego nowego cyklu artykułów dotyczących tajników budowlanki. Dzisiaj odkrywamy przed Wami tajniki wznoszenia ogromnych hal na magazyny - czy zastanawialiście się kiedyś w jaki konkretnie sposób takie budowle powstają? Odpowiedzi na te i pozostałe pytania szukaj w naszym artykule!


Pierwszy etap - przygotowanie projektu


Jeżeli w planach jest postawienie naprawdę ogromnej hali, wówczas niewątpliwie na początku do gry musi wkroczyć generalny wykonawca hal.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.