Odbojnice rampowe – ochrona budynków i bezpieczeństwo

Firmy oraz magazyny – w szczególności w trakcie załadunku, bądź rozładunku mogą narażać własne budynki oraz bramy na niespodziewane i niemiłe wypadki, dlatego też coraz częściej stosowane są różnego rodzaju odbojnice, które mają za zadanie ochronę oraz zabezpieczenia pomostów lub rozładunkowych ramp.


Z reguły stosowane są odbojnice rampowe, spełniające się przede wszystkim przy ochronie – jak sama nazwa może wskazywać – przeładunkowych ramp, hurtowni różnej kategorii lub ciągów komunikacyjnych.


Lexus LS 600h L
Dziennikarz: © Lexus
Na podstawie danych z: © Lexus


Są to bowiem miejsca, w których w momencie podjazdu aut o nieco większych gabarytach może dojść do uszkodzeń, których natomiast uniknąć pomagają właśnie odbojnice. Są one stworzone z gumy, bądź metalu, które wspaniale chronią przed szkodami, a także zakupić je można zazwyczaj w kolorze czarnym oraz (kliknij) żółtym, które z łatwością przykuwają uwagę kierowców. Są one bardzo solidne i długotrwałe. Odbojnice rampowe interesujący wpis można zakupić w wielu rozmiarach i długościach – w zależności od lokalizacji i obszaru, które będą ochraniać. Odbojnice gumowe - sprawdź zamontować także można w charakterze belki lub słupków. Niektóre z nich jednak montowane są na kantach budynków.


samochody
Dziennikarz: Taner Lantow
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zwykle kupowane są odbojnice gumowe, które posiadają różnorodne wzory oraz formy. Charakteryzują się także nieskomplikowanym montażem, który nie sprawia jakichkolwiek większych problemów.


Kolejne tematy

Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal na magazyny?

Czekoladki w kształcie serca
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Zapraszamy serdecznie do naszego nowego cyklu artykułów dotyczących tajników budowlanki. Teraz odkrywamy przed Wami tajemnice budowania ogromnych hal magazynowych - czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki dokładnie sposób takie budowle powstają? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaj w poniższym artykule!


Pierwszy etap - przygotowanie projektu


Jeśli w planach jest postawienie naprawdę ogromnej hali, wtedy z pewnością na początek do gry musi wkroczyć generalny wykonawca hal.


W sprawie takiej jak odbojnice gumowe producent na celu ma przede wszystkim dopełnienie każdego detalu i stworzenie ich z najwyższą precyzją, tak, aby mogły posłużyć każdej firmie, nie tracąc – pomimo upływu lat – na swojej wartości oraz roli, jaką wykonują. Zamontować je można zarówno na ścianie, jak również i na rampach, a nawet samochodach oraz przyczepach.
2018-08-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.