Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal na magazyny?

Zapraszamy gorąco do naszego najnowszego cyklu tekstów dotyczących tajników budownictwa. Teraz odkrywamy przed państwem tajemnice budowania ogromnych hal magazynowych - czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki konkretnie sposób takie hale powstają? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaj w naszym artykule!


Pierwszy etap - przygotowanie projektu


Jeśli w planach jest postawienie naprawdę wielkiej hali, wtedy na pewno na początku do gry musi wkraczać generalny wykonawca hal.


Zadań tego wykonawcy jest oczywiście mnóstwo, jednak na początku jest to oczywiście projektowanie hal stalowych, które musi odbyć się z zachowaniem właściwie wszystkich koniecznych wymogów. Projektowanie hal stalowych jest zadaniem niezwykle wymagającym - praktycznie każda mała śrubka musi znaleźć się na swoim miejscu, bo w przeciwnym wypadku wszystko może pójść nie tak.


Co po projektowaniu hali?


Po projektowaniu hali przychodzi czas na jej wznoszenie. Właściwie o wszystko musi nadal dbać generalny wykonawca hal - zacząwszy od zorganizowania hali pod budowę, a skończywszy na wyborze podwykonawców. Zwykle bowiem na arenę w takich chwilach wchodzi także producent hal stalowych, który wykonuje projekt sporządzony przez projektanta. Jeśli Atlasward producent hal stalowych wykona dobrze swoje zadanie, później możliwe jest postawienie takiej hali.


Kolejne tematy

Co to jest oraz z czego jest złożona suwnica?

malunek - przemysł
Dziennikarz: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do w najwyższym stopniu użytecznych czy nawet niezbędnych maszyn w dużych halach magazynowych albo portach są suwnice, czyli urządzenia, które pracują w ruchu przerywanym.


Lody
Dziennikarz: Lucy Djevdet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Stawianie hali stalowej


Czekoladki w kształcie serca
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu


Producenci hal zwykle wytwarzają poszczególne ich elementy - dlatego niezbędne jest ich poskładanie w jedną całość tak aby mogła powstać prawidłowa hala.


To zadanie zwykle wykonuje znowu generalny wykonawca - jeżeli ma wystarczającą ilość pieniędzy, może zaangażować do tego kolejnych podwykonawców, jednakże zwykle się z tego rezygnuje - zdecydowanie bardziej się to opłaca wykonawcom, bo pozwala oszczędzić trochę więcej pieniędzy.

Jeśli demonstrowana tutaj problematyka to Twój konik - wyraź opinię (http://www.tawol.com.pl/) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

/J]
2019-09-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.