podniesienie siły motoru

Tuning auta przeciętnemu kierowcy kojarzy się z zamontowaniem spojlerów, chromowanych nakładek na końcówkę wydechu, nisko profilowych opon, lub też przyciemnieniem szyb. Istnieje stosowna metoda, aby ulepszyć parametry silnika w samochodzie, czyli chip tuning. Profesjonalnie wykonany, znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo jazdy, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia silnika.

tuning
Dziennikarz: Moto "Club4AG" Miwa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chip tuning to powiększenie mocy i momentu obrotowego napędu, przy równoległym obniżeniu stopnia spalania. Zasadniczą zaletą chip tuningu jest poczynienie samochodu w wyższym stopniu dynamicznym. Wzrost parametrów silnika przez chip tuning nie musi być wielkie, by osiągnęło oczekiwania.

Kolejne tematy

Kapryśna pogoda potrafi naprawdę zajść za skórę nawet bardziej doświadczonemu kierowcy

opony
Dziennikarz: lungstruck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zmienna pogoda na zewnątrz nie wpływa korzystnie ani na nasze zdrowie, ani na warunki istniejące na drogach. W okresie, gdy jednym razem temperatura obniża się poniżej zera, a za chwilę jest już na plusie, raz świeci słońce, a za moment pada deszcz, ciężej jest panować nad jazdą i odczuwa to bez wątpienia każdy kierowca.


Fundamentem porządnie utworzonej przeróbki jest analiza stanu technicznego silnika. Dobrze zrealizowana modyfikacja polega na precyzyjnym dopasowaniu pracy silnika w ten sposób, ażeby nie był przeciążony. Wszystkie części pojazdu tworzą jedną, precyzyjnie współpracującą ze sobą całość. Kompetentny technik wie, iż trzeba posiadać duże wyczucie, w których wariantach i w jakim stopniu wolno dokonać modyfikacji, nie wolno interweniować w fabryczne ustawienia.

Istnieją takie modele aut, jakie w stosunku do swej masy dysponują zbyt małym zasobem siły i momentu obrotowego, przez co zanadto ospale reagują na pedał gazu. Ogranicza to wjeżdżanie na pagórki i wykonywanie manewrów wyprzedzania, co w dużej mierze obniża pułap bezpieczeństwa jazdy. Z takich powodów wolno się zdecydować na chip tuning (sprawdź chip tuning benzyna).

Każda ingerencja w seryjny samochód mająca na celu jakakolwiek przemianę parametrów technicznych wymaga całościowej, specjalistycznej wiedzy, oraz całkowicie wyposażonego zaplecza technicznego.

auto po tuningu
Dziennikarz: Automobile Italia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chip tuning to elektroniczne powiększenie siły motoru wozu. Zapewnia radość z jazdy i powiększa bezpieczeństwo na drodze. Chip tuning polega na zużytkowaniu rezerw, które zostawił wytwórca.
Decydując się na taki zabieg na osobistym samochodzie, trzeba gruntownie sprawdzić komu go powierzamy. Źle wykonany chip tuning kończy się kłopotliwymi skutkami. Owych zmian bez testów na hamowni nie da się porządnie dokonać.
2018-01-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.