Opony oraz standardy

Kupując opony do samochodów cięższych i większych, trzeba stosować się do zaleceń specjalistów, którzy umieją do konkretnego pojazdu dostosować najbardziej odpowiednie opony. Niezwykle ważne w wyborze są opony ciężarowe, które muszą spełniać kilka bardzo istotnych czynników. Przede wszystkim muszą posiadać niezwykle solidną przyczepność, jaka umożliwi przy maksymalnym obciążeniu i niezwykle trudnej nawierzchni, zapewnić stabilność na drodze, żeby w taki sposób kierowca posiadał szansę bez problemu podróżować.


Opony
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Również opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na długą pracę przez sporo godzin, a więc nie mogą się zbytnio nagrzewać, by w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe zwłaszcza muszą być wytrzymałe, co jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są wyjątkowo ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest jeszcze bardziej obciążona, a muszą one zagwarantować wysokie bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo ważne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV. Są to pojazdy, jakie w dziale samochodów osobowych, zawierają bardzo duże wymiary i są znacznie cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one zatem posiadać zdecydowanie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby gwarantowały one bardzo dobrą przyczepność i komfort jazdy, a także żeby w żadne sposób nie wpływały nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, również są narażone na ogromną eksploatację, stąd też produkowane powinny być z surowca odpornego na zróżnicowane nawierzchnie, a także powinny zawierać właściwej średnicy bieżnik, aby wyrzucały one wszelkie niekorzystne elementy spod kół.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.