Kapryśna pogoda potrafi naprawdę zajść za skórę nawet bardziej doświadczonemu kierowcy

Zmienna pogoda na zewnątrz nie wpływa korzystnie ani na nasze zdrowie, ani na warunki istniejące na drogach. W okresie, kiedy raz temperatura spada poniżej zera, a za chwilę jest dużo na plusie, raz świeci słońce, a za moment spada deszcz, ciężej jest panować nad jazdą i odczuwa to na pewno każdy kierowca.
opony
Dziennikarz: Mathew Bedworth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zmienna aura wymaga od nas umiejętnego przygotowania swojego auta do tego typu warunków. Tyczy się to także odpowiedniego dopasowania tego rodzaju części auta, jak opony samochodowe. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie od nich zależy jakość jazdy, z chwilą, kiedy drogi są mokre bądź oblodzone. Najlepsze opony Nie od dzisiaj wiadomo, że opony winno się zmieniać zależnie od pory roku. Znaczy to, że na lato zakładamy opony letnie, a w gdy zaczyna być ciepło wymieniamy je na opony zimowe ceny wcześniej analizując w rozmaitych punktach sprzedaży, by finalnie dokonać w miarę intratnego zakupu.

Kolejne tematy

Opony oraz standardy

Ciche i szybkie napędy firmy Nice pozwalają sterować bramą bez wysiadania z samochodu.
Dziennikarz: Nice
Na podstawie danych z: Nice
Kupując opony do pojazdów cięższych i większych, trzeba stosować się do poleceń fachowców, jacy umieją do każdego pojazdu dobrać najbardziej korzystne opony. Niezwykle ważne w doborze są opony ciężarowe, które muszą realizować kilka niezwykle istotnych czynników. Zwłaszcza muszą dawać niesamowicie dobrą przyczepność, która zezwoli przy maksymalnym obciążeniu i ogromnie trudnej nawierzchni, zapewnić stabilność na drodze, żeby w ten sposób kierowca miał szansę bez trudu podróżować.


Jednakże, co z chwilą, gdy aura jest niestety kapryśna, tak jak to odbywa się ostatnimi czasy? Wówczas odpowiednim rozwiązaniem są opony całoroczne. Kapryśna pogoda potrafi naprawdę zajść za skórę nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Winniśmy w związku z tym zachować faktycznie dużą rozwagę i w pierwszym rzędzie więcej uwagi zwracać na kwestię bezpieczeństwa zarazem swojego, jak i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. W rzeczywistości na ogół o tym zapominamy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.