Kapryśna pogoda potrafi naprawdę zajść za skórę nawet bardziej doświadczonemu kierowcy

Zmienna pogoda na zewnątrz nie wpływa korzystnie ani na nasze zdrowie, ani na warunki istniejące na drogach. W okresie, kiedy raz temperatura spada poniżej zera, a za chwilę jest dużo na plusie, raz świeci słońce, a za moment spada deszcz, ciężej jest panować nad jazdą i odczuwa to na pewno każdy kierowca.
opony
Dziennikarz: Mathew Bedworth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zmienna aura wymaga od nas umiejętnego przygotowania swojego auta do tego typu warunków. Tyczy się to także odpowiedniego dopasowania tego rodzaju części auta, jak opony samochodowe. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie od nich zależy jakość jazdy, z chwilą, kiedy drogi są mokre bądź oblodzone. Najlepsze opony Nie od dzisiaj wiadomo, że opony winno się zmieniać zależnie od pory roku. Znaczy to, że na lato zakładamy opony letnie, a w gdy zaczyna być ciepło wymieniamy je na opony zimowe ceny wcześniej analizując w rozmaitych punktach sprzedaży, by finalnie dokonać w miarę intratnego zakupu.

Kolejne tematy

podniesienie siły motoru

tuning
Dziennikarz: Farrell Small
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tuning wozu przeciętnemu kierowcy kojarzy się z zamontowaniem spojlerów, chromowanych nakładek na końcówkę wydechu, nisko profilowych opon, bądź też przyciemnieniem szyb. Jest dobra procedura, ażeby poprawić parametry napędu w samochodzie, czyli chip tuning. Profesjonalnie wykonany, znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo jazdy, bez ryzyka uszkodzenia motoru.


Jednakże, co z chwilą, gdy aura jest niestety kapryśna, tak jak to odbywa się ostatnimi czasy? Wówczas odpowiednim rozwiązaniem są opony całoroczne. Kapryśna pogoda potrafi naprawdę zajść za skórę nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Winniśmy w związku z tym zachować faktycznie dużą rozwagę i w pierwszym rzędzie więcej uwagi zwracać na kwestię bezpieczeństwa zarazem swojego, jak i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. W rzeczywistości na ogół o tym zapominamy.


opony
Dziennikarz: lungstruck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zapominamy, że jeżeli daną drogę pokonujemy w normalnych warunkach w pół godziny, w warunkach mało sprzyjających, jej pokonanie może znacznie się wydłużyć. Gdy widzimy, że czas nas goni, zapominamy, że samochód nie zachowuje się w identyczny sposób na drodze suchej, jak na drodze mokrej, czy oblodzonej. (Opony do motocykli) Brawurowa jazda w takich warunkach może skończyć się naprawdę groźnie, stąd też winniśmy przywiązywać większą uwagę do bezpieczeństwa jazdy, w momencie, gdy warunki atmosferyczne stale się zmieniają.

Obecnie dostępne są różne rozwiązania jakie mają poprawiać widoczność na jezdni w czasie jazdy, czy chronić nasze auto przed niekorzystnym wpływem warunków pogodowych. Warto z nich korzystać, jako że zadbane i odpowiednio zabezpieczone auto to połowa sukcesu jeżeli mowa o bezpiecznej jeździe. Druga połowa to rzecz jasna nasze opanowanie podczas jazdy i koncentracja.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.