Technika
sprężyny
Na podstawie danych z: pixabay.com

Sprężyny przemysłowe – jak warto mogą być wykorzystywane?

Postęp techniczny sprawił, że często sięgamy po najróżniejsze elementy, których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu w ogóle nie mogliśmy zastosować. Wśród nich znajdują się między innymi sprężyny – elementy o różnych rozmiarach, bez których współcześnie ciężko wyobrazić sobie wiele prac technicznych. Dzisiaj sprężyny mają niezwykle szerokie zastosowanie. Przemysł technologiczny nie wyobraża sobie już dzisiaj bez nich sprawnego działania. Nie oznacza to jednak, że sprężyny ściskane niezbędne są tylko i wyłącznie do produkcji maszyn.
robienie sitodruku
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób tworzone są barwne nadruki na koszulkach?

Od XV wieku gdy zaczęły powstawać drukarnie technika drukarska bardzo się posunęła. Pomimo wszystko pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie umożliwiające robienie nadruków na wspaniałych, innych niż papier, rzeczach. Jedną z takich technik jest sitodruk.
badania
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Na czym polegają badania nieniszczące? Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie są podstawowe definicje z tym związane?

Kontrola jakości połączeń spawanych należy do głównego obszaru zastosowań badań nieniszczących. Mimo dużej praktyki w w tym temacie stały rozwój techniki i technologii może przynosić nowe wyzwania, jakim sprostać mogą takie właśnie badania. Jednym z bardziej znanych czynników mających wpływ na rozwój nowego rodzaju technik badania spoin jest rozpowszechnienie się bardziej automatycznych procesów spawania.
fabryka-śrut-techniczny-obrazek
Dziennikarz: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy w Polsce produkowany jest śrut techniczny? Czy trzeba mieć tytuł inżyniera, aby orientować się w temacie?

Gro Panów powierza kwestie wykończeniowe w swoim mieszkaniu specjalistycznym firmom. Gdzie się znajdują mężczyźni, którzy posiadali umiejętność, aby pomalować ściany toteż przykręcić kolanko przy zlewie? Tacy także się zdarzają, lecz prezentują w dzisiejszych czasach niszę społeczną.
pt100
Dziennikarz: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Potrzebny jest Ci czujnik temperatury? Pt100 to jeden z ciekawszych na rynku w tym momencie czujników

Na obecną chwilę mnóstwo ludzi zainteresowanych jest nowoczesnymi technologiami oraz tym co w tym momencie jest na topie.
sitodruk
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie technika druku

Poligrafia wykorzystuje bardzo różne metody nanoszenia nadruków. Do znanych od dawna należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu wynalezienia ogromną popularnością. Nie stracił na popularności nawet obecnie, gdy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Skąd się bierze popularność tej techniki? Sitodruk to metoda wykorzystywana od stuleci.
Zdjęcie z kamery gopro
Dziennikarz: Christian Sosa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Druk wodny czyli hydrografika - forma nanoszenia grafik

Hydrografika jest procesem nanoszenia malunku przy współudziale wody na fakturę 3D. Jest jedną z najdoskonalszych modyfikacji|, jakim można oddać przedmioty o złożonych, jak też nieskomplikowanych formach. Zezwala na dopracowanie oraz pełne nakrycie niedostępnych stref w rogach i szczelinach. Powstała powłoka jest okrywana warstwą zabezpieczającą, która ma wytrzymałość charakterystyczną dla lakierowanych nawierzchni.
tshirt
Dziennikarz: Aleksej Leonov
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wysoka jakość maszyn ciśnieniowych w sferze naftowej – czyli bez autoryzacji ani rusz

W przestrzeni Polski od kilku bardzo rozrasta się przemysł naftowy oraz spawalniczy. Polskie spółki wespół ze swoimi pracownikami i nowoczesnymi technikami opartymi na nowoczesnych technologiach coraz lepiej ugruntowują swoją pozycję nie tylko na lokalnym rynku, ale przede wszystkim w przestrzeni międzynarodowej.
klienci
Dziennikarz: bargainmoose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób się skutecznie zareklamować?

Reklama – obecnie nabrała oczywiście innego znaczenia niż jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu. W jaki sposób kiedyś wyglądała reklama? Zazwyczaj docierała ona do nas za pośrednictwem gazet, telewizji, czy radia. Była jednostronna. Nierzadko widzieliśmy ją także na billboardach albo ulotkach. Obecnie technika się rozwinęła i wszystko się pozmieniało. Mamy nowe media, do których zaliczamy chociażby internet, jednak kanałem dla reklam są też na przykład nasze telefony komórkowe.
przemysł
Dziennikarz: Tim Fields
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa budowli przemysłowych

Przemysł kotlarski rozwinął produkcję współczesnych, zmechanizowanych kotłów parowych.Dziś w kraju konstruuje się nieomal każde nowoczesne rodzaje kotłów parowych, a przemysł ten cały czas się rozwija. Kotłownie parowe ukształtowane są z jednego, lub kilku cylindrycznych naczyń stalowych, nazywanych walczakami, czy też z układu rur. W parowniku sporządza się para nasycona o dużym stopniu suchości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.