Technika
przemysł
Dziennikarz: Tim Fields
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa budowli przemysłowych

Przemysł kotlarski rozwinął wytwórczość nowoczesnych, zmechanizowanych kadzi parowych.Dziś w kraju konstruuje się nieomal każde współczesne gatunki kotłów parowych, a produkcja przemysłowa ciągle się poprawia. Kotłownie parowe skonstruowane są z jednego, albo paru cylindrycznych naczyń stalowych, nazywanych walczakami, bądź z układu rur. W parowniku sporządza się para nasycona o sporym stopniu suchości.
Zdjęcie z kamery gopro
Dziennikarz: Christian Sosa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Druk wodny czyli hydrografika - forma nanoszenia grafik

Hydrografika jest procesem nanoszenia obrazu przy współudziale wody na obszar 3D. Jest jedną z lepszych modyfikacji|, jakim można poddać rzeczy o złożonych, jak również prostych fasonach. Zezwala na wykończenie oraz dokładne nakrycie niedostępnych punktów w rogach i szczelinach. Występująca powłoka jest pokrywana warstwą zabezpieczającą, która ma wytrzymałość charakterystyczną dla lakierowanych powierzchni.
fabryka-śrut-techniczny-obrazek
Dziennikarz: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy w Polsce produkowany jest śrut techniczny? Czy trzeba mieć tytuł inżyniera, aby orientować się w temacie?

Dużo Panów zleca prace remontowe w swoim domu specjalistycznym firmom. Gdzie się podziali mężczyźni, którzy umieli pomalować sufit lub naprawić zlew w łazience? Takowi też się zdarzają, ale stanowią na dzień dzisiejszy mniejszość w społeczeństwie.
sprężyny
Na podstawie danych z: pixabay.com

Sprężyny przemysłowe – jak warto mogą być wykorzystywane?

Postęp techniczny sprawił, że bardzo często sięgamy po najróżniejsze elementy, których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu w ogóle nie mogliśmy wykorzystać. Wśród nich znajdują się między innymi sprężyny – elementy o przeróżnych rozmiarach, bez których współcześnie ciężko wyobrazić sobie mnóstwo prac technicznych. Dzisiaj sprężyny mają bardzo duże zastosowanie. Przemysł technologiczny nie wyobraża sobie już współcześnie bez nich sprawnego działania. Nie oznacza to jednak, że sprężyny ściskane potrzebne są tylko i wyłącznie do produkowania urządzeń.
tshirt
Dziennikarz: Aleksej Leonov
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wysoka jakość maszyn ciśnieniowych w sferze naftowej – czyli bez autoryzacji ani rusz

W Polsce od kilku wyjątkowo zaczął się rozwijać przemysł naftowy oraz spawalniczy. Polskie spółki wespół ze swoimi pracownikami i profesjonalnymi metodami opartymi na nowoczesnych technologiach coraz silniej akcentują swoją pozycję nie tylko na lokalnym rynku, ale przede wszystkim w przestrzeni międzynarodowej.
robienie sitodruku
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób tworzone są barwne nadruki na koszulkach?

Od XV wieku kiedy zaczęły pojawiać się drukarnie technika drukowania niebywale się posunęła. Wciąż pojawiają się nowe technologie umożliwiające realizowanie nadruków na nowych, innych niż papier, rzeczach. Jedną z takich technik jest sitodruk.
klienci
Dziennikarz: bargainmoose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób się skutecznie zareklamować?

Reklama – aktualnie nabrała oczywiście innego znaczenia niż jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu. Jaka była kiedyś reklama? Zazwyczaj docierała ona do nas za pośrednictwem prasy, telewizji, czy radia. Była jednostronna. Czasem widzieliśmy ją także na billboardach albo ulotkach. Aktualnie technika się rozwinęła i wszystko się pozmieniało. Mamy inne media, do których należy między innymi internet, jednak kanałem dla reklam są też na przykład nasze telefony komórkowe.
sitodruk
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie technika druku

Poligrafia wykorzystuje rozmaite metody drukowania. Do naprawdę starych należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu powstania bardzo dużą popularnością. Jego popularność nie zmniejszyła się nawet dzisiaj, gdy mamy dostęp do innowacyjnych technologi. Skąd się bierze popularność tej metody? Sitodruk to metoda stosowana od stuleci.
pt100
Dziennikarz: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Potrzebny jest Ci czujnik temperatury? Pt100 to jeden z ciekawszych na rynku w tym momencie czujników

Na obecną chwilę bardzo dużo ludzi zaciekawionych jest nowoczesnymi technikami , a także tym co aktualnie jest na czasie.
badania
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Na czym polegają badania nieniszczące? Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie są podstawowe definicje z tym związane?

Kontrola jakości połączeń zespawanych należy do głównego obszaru stosowania badań nieniszczących. Pomimo ugruntowanej praktyki w tej dziedzinie stały rozwój techniki i technologii może zaoferować coraz to nowsze wyzwania, którym sprostać mogą takie właśnie badania. Jednym z bardziej znanych czynników wpływających na rozwój najnowszych technik sprawdzania spoin jest upowszechnienie się bardziej automatycznych systemów spawalniczych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.