Technika
Zdjęcie z kamery gopro
Dziennikarz: Christian Sosa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Druk wodny czyli hydrografika - forma nanoszenia grafik

Hydrografika jest procesem nanoszenia wizerunku przy udziale wody na fakturę 3D. Jest jedną z najlepszych modyfikacji|, jakim można poddać obiekty o złożonych, jak również nieskomplikowanych fasonach. Zezwala na dopracowanie oraz dokładne pokrycie niedostępnych punktów w rogach i szczelinach. Powstała powłoka jest nakrywana warstwą zabezpieczającą, która ma odporność charakterystyczną dla lakierowanych nawierzchni.
maszyny przemysłowe
Dziennikarz: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na czym polega system techniki liniowej? Jakie rządzą tu zasady? Co o tym wiadomo?

Czy wiesz na czym polega technika liniowa? By to zagadnienie zrozumieć musimy poznać wiele z jej fragmentów. Jest to rodzaj bardzo dokładnych przemieszczeń wzdłużnych, które realizowane są przez szyny, wózki oraz łożyska liniowe. W takiej procedurze używane są także wałki. Całość zaś na co dzień opisywana jest jako technika liniowa. W tych nowocześniejszych technologiach skonstruowane maszyny oraz urządzenia oparte na wzdłużnym ruchu są robione przez prowadnice jak również wózki liniowe.
pt100
Dziennikarz: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Potrzebny jest Ci czujnik temperatury? Pt100 to jeden z ciekawszych na rynku w tym momencie czujników

W chwili obecnej coraz więcej ludzi zaintrygowanych jest nowoczesnymi technikami , a także tym co w tej chwili jest na czasie.
sprężyny
Na podstawie danych z: pixabay.com

Sprężyny przemysłowe – jak warto mogą być wykorzystywane?

Postęp technologiczny sprawił, że bardzo często wykorzystujemy najróżniejsze elementy, których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu w ogóle nie mogliśmy wykorzystać. Wśród nich obecne są między innymi sprężyny – elementy o różnych rozmiarach, bez których dzisiaj ciężko wyobrazić sobie wiele prac technicznych. Obecnie sprężyny mają nadzwyczaj szerokie zastosowanie. Przemysł technologiczny nie wyobraża sobie już obecnie bez nich funkcjonowania. Nie znaczy to jednak, że sprężyny ściskane niezbędne są tylko i wyłącznie do produkowania urządzeń.
sitodruk
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie technika druku

Poligrafia stosuje bardzo różne techniki drukowania. Do znanych od dawna należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu powstania ogromną popularnością. Jego popularność nie zmniejszyła się nawet obecnie, kiedy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Z czego wynika popularność tej metody? Sitodruk to metoda wykorzystywana od stuleci.
badania
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Na czym polegają badania nieniszczące? Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie są podstawowe definicje z tym związane?

Kontrola jakości połączeń spawanych należy do podstawowego obszaru stosowania badań nieniszczących. Pomimo ugruntowanej praktyki w w tym temacie ciągły rozwój techniki i technologii jest w stanie przynosić coraz to nowsze wyzwania, jakim sprostać mogą badania nieniszczące. Jednym z bardziej znanych czynników wpływających na rozwój nowych technik sprawdzania spoin jest upowszechnienie się bardziej automatycznych procesów spawania.
robienie sitodruku
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób tworzone są barwne nadruki na koszulkach?

Od XV wieku gdy zaczęły powstawać drukarnie technika drukarska bardzo się posunęła. Pomimo wszystko pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie umożliwiające robienie nadruków na wspaniałych, innych niż papier, rzeczach. Jedną z takich technik jest sitodruk.
fabryka-śrut-techniczny-obrazek
Dziennikarz: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy w Polsce produkowany jest śrut techniczny? Czy trzeba mieć tytuł inżyniera, aby orientować się w temacie?

Gro Panów powierza kwestie wykończeniowe w swoim mieszkaniu specjalistycznym firmom. Gdzie się znajdują mężczyźni, którzy posiadali umiejętność, aby pomalować ściany toteż przykręcić kolanko przy zlewie? Tacy także się zdarzają, lecz prezentują w dzisiejszych czasach niszę społeczną.
tshirt
Dziennikarz: Aleksej Leonov
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wysoka jakość maszyn ciśnieniowych w sferze naftowej – czyli bez autoryzacji ani rusz

W przestrzeni Polski od kilku bardzo rozrasta się przemysł naftowy oraz spawalniczy. Polskie spółki wespół ze swoimi pracownikami i nowoczesnymi technikami opartymi na nowoczesnych technologiach coraz lepiej ugruntowują swoją pozycję nie tylko na lokalnym rynku, ale przede wszystkim w przestrzeni międzynarodowej.
przemysł
Dziennikarz: Tim Fields
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa budowli przemysłowych

Przemysł kotlarski rozwinął produkcję współczesnych, zmechanizowanych kotłów parowych.Dziś w kraju konstruuje się nieomal każde nowoczesne rodzaje kotłów parowych, a przemysł ten cały czas się rozwija. Kotłownie parowe ukształtowane są z jednego, lub kilku cylindrycznych naczyń stalowych, nazywanych walczakami, czy też z układu rur. W parowniku sporządza się para nasycona o dużym stopniu suchości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.