W jaki sposób tworzone są barwne nadruki na koszulkach?

Od XV wieku kiedy zaczęły pojawiać się drukarnie technika drukarska niebywale się posunęła. Przez cały czas pojawiają się coraz bardziej nowoczesne technologie umożliwiające realizowanie nadruków na wspaniałych, innych niż papier, rzeczach. Dość modnym rozwiązaniem jest jest sitodruk.

Technika tej technologii była poznana w krajach Dalekiego Wschodu już w starożytności. Jej szybki rozwój nastąpił w XIX wieku w Japonii.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (https://intraworq.com/), a znajdziesz tam dużo genialnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

To właśnie ten kraj uważany jest obecnie za ojczyznę tej techniki poligraficznej. Z Japonii sitodruk trafił do Stanów Zjednoczonych, teraz jest ceniony i z chęcią stosowany we wszystkich krajach świata. Dzisiaj sitodruk znajduje zastosowanie do wykonywania druków na przeróżnych przedmiotach. Ale nie tylko. Można go wykorzystać do drukowania wzorów na rzeczach zrobionych z drewna bądź z tworzyw sztucznych.

Nie ociągaj się - jeśli pragniesz przeglądnąć dalsze informacje (https://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zywice-epoksydowe) na ów niezwykle ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do nowego artykułu.

Maszyny sitodrukowe produkuje się więc, dostosowując je do różnych materiałów. Maszyny sitodrukowe różnią się także rodzajem wykorzystanej technologii. Są pośród nich takie, na których można wykonać nadruk tylko na materiałach, ale także takie pozwalające robić nadruki na szkle i drewnie. Jest więc ich sporo typów (tutaj przykłady).

Kolejne tematy

Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie technika druku

sitodruk
Dziennikarz: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Poligrafia stosuje najróżniejsze techniki drukowania. Do znanych od dawna należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu wynalezienia naprawdę ogromną popularnością. Jego popularność nie zmniejszyła się nawet aktualnie, kiedy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Z czego wynika popularność tej techniki? Sitodruk to metoda stosowana od bardzo dawna.


robienie sitodruku
Dziennikarz: Nerds For Nature
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Maszyna do sitodruku może być nie tylko stosowana w dużych zakładach poligraficznych zajmujących się techniką sitodrukową. Dużym zainteresowaniem cieszy się także maszyna do sitodruku ręcznego. Z jej użyciem można wykonać jednobarwne nadruki na koszulkach (tu kupisz maszynę do sitodruku). Jakość otrzymanego druku w ogromnej mierze zależy od rodzaju wybranej farby. W technice sitodrukowej wykorzystuje się w ostatnim czasie dwa typu farb: wywabowe, czyli plastizolowe oraz wodne. Wadą farb plastizolowych jest mało przyjemny zapach, po naniesieniu na powierzchnię, na której przygotowywany jest nadruk koniecznie trzeba je utrwalić.

Proces utrwalaniamusi odbywać się w wysokiej, sięgającej stu sześćdziesięciu stopni, temperaturze. Są to mocno gęste farby, a nadruk nimi wykonany jest wyjątkowo trwały. Zastosowanie farb wodnych także pozwala uzyskać trwałe nadruki na koszulkach. Nadruki na koszulkach wykonane techniką sitodrukową nie ścierają się nawet po bardzo wielu praniach. Bez wątpienia obecnie jest to najtrwalsza metoda drukowania, która zapewnia naprawdę świetne efekty.
2019-11-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.