O jakich rzeczach powinno się wiedzieć wynajmując powierzchnie magazynowe? Na co powinno się zwrócić uwagę przy stawianiu takiego pomieszczenia?

Niektórym ludziom wydaje się, że magazyn to pomieszczenie jak każde inne. Natomiast wcale tak nie jest. O jakich rzeczach pamiętać, by zachować bezpieczeństwo? Na jakie sprawy zwrócić uwagę przy projektowaniu takich pomieszczeń? Powierzchnie magazynowe powinny być dostosowane do rodzaju składowanych artykułów. Tam, gdzie będzie to widoczne dla wszystkich powinna zostać umieszczona informacja o dopuszczalny limicie kilogramowym jeśli chodzi o obciążenie regałów, podłogi jak również wszelkich ramp. Powinno się zadbać o bezpieczne dojścia do wszystkich miejsc, również takich znajdujących się na piętrach.

magazyn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W miejscach, w których jest to potrzebne trzeba zamontować balustrady chroniące przed upadkiem z wysokości (zobacz: http://www.nowa7.pl/pl/powierzchnie-magazynowe-dane/). Trzeba zatroszczyć się o to, by ścieżki, po których poruszają się pracownicy pozostawały suche jak również nie gromadził się na nich pył albo brud. Gdy potrzeba nam hala do wynajęcia Wrocław posiada sporo odpowiednich miejsc. Sprawdźmy jednak w jaki sposób są one dostosowane, jeśli oczywiście chcemy przeznaczyć je na magazyn. Trzeba wiedzieć, że drogi służące do transportu muszą być dobrze wyznaczone oraz oznakowane. Powinny służyć do tego celu dobrze widoczne pasy malowane na nawierzchni, w kolorze białym albo żółtym. Ilość miejsc na takich drogach ruchu musi gwarantować bezpieczeństwo mijającym się pojazdom, pieszym jak i właściwą odległość od regałów jak i różnych elementów w magazynie. Na tego typu drogach nie powinno być żadnych progów czy stopni, a mogące pojawić się różnice w poziomie muszą być wyrównane różnego rodzaju rampami. Wykonawca prac powinien zadbać o przejścia, jakie powinny mieć choćby 0,75 metra. Jeżeli w takiej przestrzeni odbywa się ruch w dwóch kierunkach, to ich szerokość musi mieć przynajmniej metr. Ważne są drogi ewakuacyjne.


Kolejne tematy

Chciałbyś popróbować swych sił jako kierowca TIR-a? Musisz przygotować się na sporo kłopotów.

przemysł - fotka
Dziennikarz: Otwarte Klatki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w obecnych czasach zdobycie dobrej pracy niemalże graniczy z cudem. Jeżeli chociażby raz szukałeś pracy, oczywiście doskonale wiesz, o co chodzi. mimo tego, że coraz większa ilość osób wyjeżdża do pracy za granicę, do innych krajów, w naszym państwie wciąż panuje całkiem duże bezrobocie - zwłaszcza w mniejszych miasteczkach, gdzie niejednokrotnie na przykład jest jedna firma i właściwie wszyscy mieszkańcy okolicznych wiosek w niej pracują. Niestety oczywiste jest, że oczywiście nie da się dać pracy wszystkim - szczególnie jeśli chodzi o pracę zgodną z ich wykształceniem i oczekiwaniami finansowymi. Wiele osób jest więc zmuszonych do podejmowania jakiejkolwiek pracy byle tylko zarobić na utrzymanie. Najczęściej w takich sytuacjach mężczyźni zostają przykładowo kierowcami ciężarówek. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to całkiem atrakcyjna i ciekawa praca, jednakże czy tak jest naprawdę?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.