O jakich rzeczach powinno się wiedzieć wynajmując powierzchnie magazynowe? Na co powinno się zwrócić uwagę przy stawianiu takiego pomieszczenia?

Niektórym ludziom wydaje się, że magazyn to pomieszczenie jak każde inne. Natomiast wcale tak nie jest. O jakich rzeczach pamiętać, by zachować bezpieczeństwo? Na jakie sprawy zwrócić uwagę przy projektowaniu takich pomieszczeń? Powierzchnie magazynowe powinny być dostosowane do rodzaju składowanych artykułów. Tam, gdzie będzie to widoczne dla wszystkich powinna zostać umieszczona informacja o dopuszczalny limicie kilogramowym jeśli chodzi o obciążenie regałów, podłogi jak również wszelkich ramp. Powinno się zadbać o bezpieczne dojścia do wszystkich miejsc, również takich znajdujących się na piętrach.

magazyn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W miejscach, w których jest to potrzebne trzeba zamontować balustrady chroniące przed upadkiem z wysokości (zobacz: ). Trzeba zatroszczyć się o to, by ścieżki, po których poruszają się pracownicy pozostawały suche jak również nie gromadził się na nich pył albo brud. Gdy potrzeba nam hala do wynajęcia Wrocław posiada sporo odpowiednich miejsc. Sprawdźmy jednak w jaki sposób są one dostosowane, jeśli oczywiście chcemy przeznaczyć je na magazyn. Trzeba wiedzieć, że drogi służące do transportu muszą być dobrze wyznaczone oraz oznakowane. Powinny służyć do tego celu dobrze widoczne pasy malowane na nawierzchni, w kolorze białym albo żółtym.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy autonomiczne utrzymanie ruchu tego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

Ilość miejsc na takich drogach ruchu musi gwarantować bezpieczeństwo mijającym się pojazdom, pieszym jak i właściwą odległość od regałów jak i różnych elementów w magazynie. Na tego typu drogach nie powinno być żadnych progów czy stopni, a mogące pojawić się różnice w poziomie muszą być wyrównane różnego rodzaju rampami. Wykonawca prac powinien zadbać o przejścia, jakie powinny mieć choćby 0,75 metra. Jeżeli w takiej przestrzeni odbywa się ruch w dwóch kierunkach, to ich szerokość musi mieć przynajmniej metr. Ważne są drogi ewakuacyjne.


Kolejne tematy

E-learning, a zwyczajne szkolenie - czyli, jaką rzecz wolimy? Pracę przy komputerze/tablecie, czy może "na live"?

Grzejnik INVENTIO
Dziennikarz: Profundo PR
Na podstawie danych z: Profundo PR
E-learning, a szkolenie "na dworze" - co jest dla nas ciekawsze? W jaki sposób wypadają tego typu rzeczy w kwestach jakościowych? Postaramy się na to odpowiedzieć na dokładnych wzorcach!

wrocław
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Muszą zostać dobrze oznaczone oraz umożliwiać wyjście z magazynu w prosty oraz szybki sposób. Miejsca, w jakim może dojść do potknięcia się oraz upadku trzeba koniecznie oznaczyć skośnymi paskami w kolorze czarnym i żółtym lub też czerwono-białym. Natężenie światła oraz temperatura magazynu muszą zostać dostosowane do danej pracy. Hałas w takim miejscu nie może być większy niż 85 dB. Różne pojazdy poruszające się wewnątrz muszą posiadać znak CE >>> znak ce oraz posiadać ważny przegląd. Całe wyposażenie, takie jak na przykład regały, powinno być stabilne oraz trwałe. Trzeba mieć świadomość, iż jakąkolwiek decyzję podejmujemy odnośnie takiego magazynu, musi być zgodna z BHP oraz Polskimi Normami, więcej:
2019-11-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.