System zarządzania ISO - do czego służą, w czym są niezwykle przydatne?

Bez wątpienia powinieneś przeczytać ten artykuł jeśli pracujesz w branży gastronomicznej albo kiedy po prostu fascynuje Cię tematyka zdrowego odżywiania. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które wciąż w naszym państwie niestety nie jest na wysokim poziomie. Jeżeli mówi się o prawie żywnościowym w państwie, najczęściej ma się na myśli prawo rolne oraz doczepiane do niego prawo ochrony żywności.


Łąka, fototapeta
Dziennikarz: jazz4ev
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Tymczasem prawo rolne obecnie jest nader skostniałe i nie ma dużego znaczenia. Zostało ono stworzone w czasach komunizmu, a od tej pory przecież wszystko w dziedzinie żywienia się zmieniło. Dzisiaj politycy stoją przed koniecznością spisania dobrego prawa żywnościowego, które powinno być dostosowane do przepisów Unii Europejskiej. Kiedy fascynuje Cię prawo żywnościowe, niewątpliwie wiesz dobrze, jak dużo na jego temat powstało regulacji unijnych.

Komisja Europejska bardzo dba o wysoką jakość żywności, dlatego przepisy te są coraz bardziej dokładne. Jednym z nich jest dla zestaw do yerba mate dla dwojga przykładu system zarządzania ISO, który zajmuje się między innymi kontrolowaniem jakości jedzenia wprowadzanego do obrotu handlowego na terytorium Unii Europejskiej. Dzisiaj strefa Shengen powoduje, że produkty wprowadzone do obrotu handlowego w jednym państwie Unii mogą dowolnie się przemieszczać i nie muszą być więcej sprawdzane przez państwa, do których ostatecznie trafiają.


Makaronowe risotto
Dziennikarz: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia
Unii Europejskiej wyjątkowo zależy na dobrej jakości żywności, dlatego właśnie we wszystkich państwach Unii został wprowadzony system ISO. Każdy produkt, który zostaje wytworzony na terytorium Unii Europejskiej musi przejść precyzyjne kontrole. Specjalna komisja bada wtedy, czy ów towar spełnia wszelkie standardy jakości stworzone w prawie unijnym. Jeśli wynik takich badań jest dobry, dopiero wówczas można wypuścić produkt na rynek.

Wiele przepisów unijnych wydawanych jest w formie rozporządzeń, co oznacza, że są one skuteczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej natychmiast. kiedy jednak politycy w Polsce mieliby odpowiednią wiedzę na ten temat i nieco chęci, niewątpliwie decyzja o całościowym skodyfikowaniu prawa żywnościowego byłaby fantastycznym pomysłem.
2022-12-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.