Metody windykacji

Windykacja to najprościej ujmując próba odebrania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa z pomocą sądu lub bez niej. W celu odzyskania pieniędzy najczęściej przekazuje się odebranie długów firmom zatrudniającym fachowców w tej dziedzinie. Firma windykacyjna ma zdolności i doświadczenie kluczowe do sprawnego zrealizowania udanej windykacji.
Dziennikarz: HEMMERSBACH
Możemy wymienić kilka rodzajów windykacji (polecamy firmę: .

Jeśli zaprezentowane tutaj wiadomości są według Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie też znajdziesz coś interesującego!

Pierwszym z nich jest najłagodniejsza w przebiegu windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika. W tym przypadku wykorzystuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Ostrzejszą formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Wyrok sądowy jest poważną motywacją dla dłużnika do szybszej spłaty długu. Windykacja komornicza uwzględnia kolaborację z komornikiem w celu odzyskania zaległości. Windykacja karna tymczasem oznacza wszczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele przedsiębiorstw nie chcących tracić czasu w związku z problemem ze spłatą długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest dobrą alternatywą, którą zazwyczaj zajmują się same firmy windykacyjne. Wpisanie danych dłużnika w bazie wierzytelności będzie ponadto dodatkowym impulsem do spłaty zobowiązań.


Kolejne tematy

Pomoc prawna dla firm

Porady prawne
Na podstawie danych z: prawo.legeo.pl
W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o tym, że istniejemy w czasach globalizacji. To powoduje, że patrząc na aspekt przedsiębiorstw i ich wpływ na gospodarki narodowe, należy dostrzec, że koniecznym stało się dostosowanie do elastycznego, globalnego otoczenia. Innym aspektem związanym z tym procesem jest przykładowo to, że nieodzowne stało się kompletne poznanie systemów prawnych, tysięcy rozmaitych przepisów regulujących działalność gospodarczą w danym państwie. Z tego powodu obecnie każda kancelaria prawna spotyka się z masami różnorakich konsumentów w postaci przedsiębiorstw, a więc właśnie firm.
2023-09-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.