Musimy zapłacić składki na ubezpieczenie społeczne

Czy powiemy jak uruchamiać własną działalność?

Coraz więcej osób decyduje się na uruchomienie swojej działalności, gdyż uwierzyli oni w to, że będzie im się żyło lepiej, aniżeli wtedy, jeśli będą korzystać z roboty na etat, będąc przyjętym u kogoś odmiennego.


Nie mniej podejmując decyzję o założeniu swojej działalności powinniśmy zaznaczyć, że okazuje się być dużo spraw, które powinno się załatwić, tak żeby posiadać pewność, że najmniejsze urzędy nie będą nas karać.


Składki na ubezpieczenie społeczne należy opłacać co miesiąc

dokumenty, składki
Dziennikarz: Ian Lamont
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli zdecydujemy się na uruchomienie firmy, to powinniśmy wspomnieć, aby za siebie, ale też za pracowników których zatrudnimy, płacić składki na ubezpieczenie społeczne (wFirma). Wtenczas wszystko odbędzie się w zgodzie z prawem, a w razie jakiejś choroby, albo wypadku, a również na przyszłość już, będziemy odpowiednio zabezpieczeni, a co więcej nie będziemy zmuszeni się obawiać żadnych kar pieniężnych. Na dodatek potrzeba tu powiedzieć, że firmę warto zarejestrować w ceidg, gdzie będziemy musieli wypełnić odpowiedni wniosek, a wszelkie dane z niego, będą od razu przesłane do najważniejszych instytucji państwowych (http://poradnik.wfirma.pl/).


Kalkulator płac będzie bardzo korzystny
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.