Dobrej jakości części do wymiany pługa

Wymagania jakościowe jakiegokolwiek gatunku sprzętu są ogromne. Dla narzędzi i części zamiennych rozstrzygające jest zastosowanie wytrzymałych surowców.
lemiesze


Stal cechuje ją ogromna wytrzymałość na niszczenie ścierne, ewentualność obróbki skrawaniem specjalistycznymi urządzeniami, spawalność, wielkie właściwości mechaniczne i wytrzymałość na obciążenie udarowe. Naturalnie z takiej stali produkowane są wszelkiego typu łyżki, czy lemiesze, jakie muszą znamionować się dużą wytrzymałością na pęknięcia.


Pług jest jedną z istotnych maszyn w gospodarstwie, a zarazem jedną z tych, w których okresowa wymiana części jest nieunikniona. Niestety, pługi (skorzystaj z promocji na pług śnieżny - Pojemniki Metalowe) należą do takich urządzeń, w których zużycie elementów roboczych postępuje całkiem szybko, a ich całościowa wymiana może wiele kosztować. Na szczęście niezbędność wymiany starych dłut, lemieszy, lub odkładnic nie pojawia się nieoczekiwanie, toteż każdy zapobiegliwy rolnik ma czas na to, aby zawczasu nabyć konieczne części. Długość użytkowania zależy od budowy lemiesza.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w tym wątku, to przyda Ci się aktualna treść. Poczytasz o niej pod zaznaczonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz miał pytania, szybko na nie odpowiemy!

Jeżeli posiada wymienialne dłuto, jakie co prawda samo niszczy się dość prędko, natomiast o wiele przedłuża trwałość lemiesza.


Na ziemiach piaszczystych zniszczenie dłut i lemieszy jest najszybsze, znacznie wolniej eksploatują się one na glebach gliniastych, czy ilastych. Jednak nawet przy tej samej glebie zużycie może być kilkukrotnie szybsze w zależności od wilgotności.
Dobrej jakości lemiesze winny mieć odlane, czy też wykute logo firmy z zaznaczeniami pozwalającymi stwierdzić do jakiego modelu pasują. Przy kupowaniu zamienników jest ryzyko, że nie będą zanadto trwałe, albo nie będzie można ich zainstalować.
2022-01-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.