Przemysł
hala
Dziennikarz: Sanplast S.A.
Na podstawie danych z: Sanplast S.A.

Gdzie mogłyby być posadzki z polerowanego betonu oraz czy można by taką wykonać np. w kościele?

Aktualnie moglibyśmy napotkać przeróżne typy posadzek. Posadzki ozdobne w obecnych czasach to innowacyjna i coraz częściej używana metoda pozwalająca na realizację nawet w najwyższym stopniu wymyślnych projektów.
sprężyny
Dziennikarz: http://pixabay.com/
Na podstawie danych z: http://pixabay.com/

Wykorzystanie sprężyn w różnych odmianach przemysłu, podstawowe ich rodzaje i typy

Już od wielu tysięcy lat ludzie używali sprężyn, przykładowo przy kuszach oraz łukach. Już w tych sprzętach gromadzona była energia, która w pewnym momencie była uwalniania, powodując jej gwałtowne oddanie. Wraz z rozwojem techniki i przemysłu znaczenie sprężyn bardzo rosło, dzisiaj są one obecne w zdecydowanej większości urządzeń domowych i przemysłowych, o czym wielu ludzi nawet nie będzie wiedzieć. W obecnych czasach odmian sprężyn jest dużo, wytwarzane są one w ogromnej ilości wersji, lecz zasada ich funkcjonowania nie zmieniła się od setek lat - gromadzą one energię, która w pewnych okolicznościach może być oddawana.
cynkowanie
Dziennikarz: Legi
Na podstawie danych z: Legi

Wiele artykułów dziennego wykorzystania potrzebuje właściwej powłoki

Rozwój przemysłu jest w obecnych czasach niesłychanie duży i zdołamy obserwować modernizowanie się licznych jego sektorów. Jest to niesłychanie pozytywne zjawisko, dzięki któremu potrafimy na co dzień użytkować z postępowych aparatów. Ich należyte konserwowanie jeszcze w trakcie fabrykacji jest skutkiem tego bardzo ważnym aspektem, na jaki dobrze jest zwrócić uwagę.
siłownik
Dziennikarz: TOX Pressotechnik
Na podstawie danych z: www.arapneumatik.pl

Automatyzacja przemysłowa usprawni proces produkcji i kontrolowanie pracy zakładu przemysłowego

W obecnych czasach w każdym zakładzie przemysłowym albo na hali produkcyjnej stosowane są różnego rodzaju urządzenia. Dzięki automatyzacji maszyn w przemyśle możemy poprawić efektywność pracy oraz przyspieszyć proces produkcyjny.
przemysł
Dziennikarz: James Mcdermott
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Automatyka w przemyśle

Rozwój współczesnej technik sprawia iż coraz to więcej działań w przemyśle oddajemy automatom, prawie bezobsługowym liniom produkcyjnym. Powoli więc spełniają się przepowiednie modernistycznych pisarzy z początku XX wieku. Acz nie do końca. Wydaje się iż świat jednak nie przepadł zdominowany poprzez maszyny. Dalej jakoś żyjemy. A nawet rozwój robotyki wywołał powstanie nowych wyspecjalizowanych firm przynoszących zatrudnienie rzeszom inżynierów zajmujących się projektowaniem rozwiązań dla konkretnych firm.
niebieska maszyna rolnicza
Na podstawie danych z: pixabay

Poszukiwanie produktów oraz części zamiennych o konkretnych parametrach wytrzymałościowych w celu naprawiania urządzeń przemysłowych

Tworzywa różnego rodzaju, które są wykorzystywane w przemyśle powinny charakteryzować się możliwie najlepszą wytrzymałością. Dzięki temu maszyny jak również ich części mogą być eksploatowane przez wiele lat.
konstrukcja ze stali
Dziennikarz: glasseyes view
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Parę faktów dotyczących konstrukcji stalowych

Jednym z najważniejszych producentów stali na świecie już od dawna jest nasz kraj. Największa ilość zakładów produkujących stal znajduje się na terenie Górnego Śląska.
filc

Taśmy szklane – przykład innowacji technologicznych, która stwarza okazję na ograniczenie prawdopodobieństwa uszkodzeń

Aktualnie w coraz większej liczbie przypadków mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, w których pracuje się w niebywale wymagających warunkach. Przykładowo, spora ilość z nas pracuje w miejscach, gdzie zdrowie jest ciągle narażone na najrozmaitsze zagrożenia. To sprawia, że konieczne jest odpowiednie zatroszczenie się o nie poprzez zapewnienie sobie dobrej ochrony przed najróżniejszymi potencjalnymi zagrożeniami.
Produkcja przemysłowa
Dziennikarz: Qtea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Blacha trudnościeralna, jej zalety oraz wykorzystywanie w przemyśle.

XX w. charakteryzował się sporym postępem techniczno-naukowym. Doszło do wielkich zmian w wielu dziedzinach gospodarki. Jedną z branż gospodarki, która w tym czasie rozwijała się najbardziej, jest przemysł.
śruby i wkręty
Dziennikarz: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Przykładowe zastosowania różnorodnych elementów i części metalowych w przemyśle budowlanym.

Współczesny budowlany przemysł korzysta z wielu stalowych elementów. Każda betonowa ściana albo strop będą posiadać w sobie jakieś zbrojenie zrobione z odpowiedniej grubości stalowych prętów. Ale też dużo tego typu elementów spotyka się również jako konstrukcyjne elementy, albo samodzielne, albo zmontowane w coś większego.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.