Przemysł
Polimocznik

W zabezpieczaniu różnego typu zbiorników najdokładniej sprawdza się polimocznik

Aktualnie z uwagi na stosowanie coraz to bardziej chemicznych materiałów a także na bardzo niebezpieczne warunki eksploatacji wyszukuje się rozwiązań, które znamionują się wysoką perfekcją i solidnością. W przypadku różnych gałęzi przemysłu jest to niezmiernie ważne i umożliwia na prace z artykułami o wysokim stopniu zagrożenia dla życia. Jest to nieuniknione i wiąże się z postępem technicznym.
kocioł na pellet
Dziennikarz: Krzysztof Lis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak troska o ekologię zmienia przemysł?

Wyniszczenie środowiska to największe wyzwanie przed jakimi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Konsekwencje tego procesu są bowiem zauważalne w prawie każdym obszarze działalności ludzkiej. Z tego też powodu coraz większa część ludzi zaczyna walczyć z zwiększającym się wyniszczaniem ekosystemu, chcąc ratować naszą planetę, jej niepowtarzalne gatunki fauny jak i flory i krystalicznie czyste powietrze, którym wciąż można bez przeszkód oddychać. Reformy te, związane z takimi ruchami widoczne są prawie wszędzie, co potwierdza również świat przemysłu.
silikon
Dziennikarz: ATLAS
Na podstawie danych z: ATLAS

Klingeryt jako wzór innowacji towarowej, która wpłynęła na szybki progres przemysłu w Polsce

Przemysł jest bez wątpienia jedną z dziedzin, która garściami czerpie z progresu technologicznego w wielu kwestiach. Patrząc na rozwój, który nastąpił w tej dziedzinie od rewolucji przemysłowej z XVIII wieku mamy okazję zobaczyć jak wiele się zmieniło oraz jak niebywale nowoczesne są narzędzia, z których pracownicy w tej sferze mają możliwość korzystać.
przedsiębiorstwo
Dziennikarz: Jeff Djevdet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co ważne jest podczas projektowania przemysłowych budynków ? Jakie sprawy powinny być wzięte pod uwagę?

Projekty konstrukcyjne różnego typu budynków przemysłowych, albo też sporych hal będą mocno pracochłonne. Jak każdy projekt, tak i ten wymaga dużych nakładów pracy i dokładności, jednakże w takim wypadku też ważne będą jeszcze inne sprawy, o jakich powinna nie zapominać osoba zajmująca się tymi specjalnymi projektami.
sprężyna
Dziennikarz: antekone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pomiary drgań oraz wibroizolacja

Wibroizolatory to części maszynowe, jakie służą do precyzyjnej izolacji elementów maszynowych przed drganiami, które często występują w maszynach. Wibracje są następstwem pracy napędów, przekładni, a też części mechanicznych oraz wałów.
cynk
Dziennikarz: Legi
Na podstawie danych z: Legi

Jakiego rodzaju usługi ma do zaoferowania sektor galwanizacyjny? Dowiedz się więcej o tym zakresie

Jeśli dokładnie rozejrzymy się wokół siebie, to okaże się, że w naszym otoczeniu jest całe mnóstwo przedmiotów, które były poddane procesowi galwanizacji. Galwanizowane przedmioty zobaczyć można praktycznie wszędzie. Z procesu galwanizacji korzysta bardzo dużo gałęzi przemysłu: górnictwo, przemysł samochodowy i lotniczy.
blacha
Dziennikarz: Mark Gaw
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyjątkowść użycia blachy

Stal Hardox stanowi innowacyjną generację tworzyw, których cechy zdobywane w ciągu niezwykle wielowątkowego postępowania produkcyjnego (m.in. odporność na zniszczenie ścierne) powinny być używane po uprzednim, dogłębnym rozpoznaniu ich zachowań eksploatacyjnych w rzeczywistych warunkach użytku.
Metal, blacha szczotkowana
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Najlepsza precyzja w obróbce blach - fachowe cięcie blachy plazmą

W dwudziestym pierwszym wieku na pierwszy rzut oka banalna blacha jest bardzo niebagatelnym surowcem w przemyśle. Dlatego też istnieje bardzo sporo licznych jej typów – od typowo konstrukcyjnych aż po wysokostopowe, odporne na kwasy, ocynkowane, aluminiowe lub wykonane bez żelaza.
kamień
Dziennikarz: zeevveez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie są minerały w naszym państwie i w czym są używane?

Jaki jest przemysł surowców mineralnych w naszym kraju? Co najczęściej się wydobywa i jakie są rodzaje zastosowania minerałów? Dowiedz się więcej o surowcach mineralnych i ich zastosowaniu.
Przemysł surowców w Polsce zawiera wydobywanie surowców mineralnych oraz przetwarzanie ich za pomocą właściwych maszyn na produkty codziennego użytku. Tak się składa, że Polska jest krajem wyposażonym w surowce mineralne. Te, które bierze się z ziemi, zwą się kopalinami.
przemysł
Dziennikarz: James Mcdermott
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Automatyka w przemyśle

Rozwój współczesnej technologii powoduje iż coraz więcej działań w przemyśle oddajemy automatom, praktycznie bezobsługowym liniom produkcyjnym. Powoli zatem spełniają się przepowiednie modernistycznych pisarzy z początku XX wieku. Chociaż nie do końca. Wydaje się iż świat jakkolwiek nie zginął zdominowany przez maszyny. Wciąż jakoś żyjemy. A wręcz rozkwit robotyki spowodował powstanie nowych wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przynoszących zatrudnienie tłumom inżynierów trudniących się planowaniem rozwiązań dla konkretnych zakładów pracy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.