Budowa oraz funkcjonowanie zawieszenia w niedużych samochodach

Sporo posiadaczy małych, miejskich samochodów,szczególnie francuskich firm, napotkało kłopoty z zawieszeniem swojego pojazdu. Dobrze jest poznać tajniki jego konstrukcji i zasad działania, szczególnie, że to nic skomplikowanego.


Zastanówmy się, jak wygląda zasada działania osi skrętnej. Oś skrętna stanowi część tylnego zawieszenia samochodu. Oś skrętna znajduje się w rodzajach zawieszenia stosowanych zwykle w niedużych samochodach średniego segmentu. Często występuje w samochodach francuskich producentów, w samochodach miejskich oraz kompaktowych.

Przyda Ci się kompleksowe objaśnienie (http://mastereducator.pl/warszawa/) tego tematu? Więc nie czekaj i zaloguj się do następnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe informacje.

Rozwiązanie to jest nieskomplikowane i bardzo funkcjonalne, ponieważ dzięki temu, że zajmuje mało przestrzeni, gwarantuje zagospodarowanie dużej powierzchni bagażnika. Ten rodzaj zawieszenia to również rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne niż wyrafinowane typy zawieszenia wykorzystywane w luksusowych samochodach z górnej półki. Zasada działania osi skrętnej stosowana jest w zawieszeniu półzależnym, gdzie, odwrotnie niż w przypadku zawieszenia zależnego i niezależnego, ruch jednego koła w osi nieznacznie wpływa na ruch drugiego koła w jednej osi. W przypadku zawieszenia zależnego, ruch jednego koła wpływa na skręcanie drugiego. Natomiast w przypadku zawieszenia niezależnego dwa koła - przejrzyj--> nasz serwis www - skręcają całkowicie autonomicznie.

Zobacz też - link


tarczowe hamulce
Dziennikarz: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak wygląda mechanika tylnej belki krok po kroku? Tylne zawieszenie składa się z dwóch wahaczy wleczonych, przymocowanych do nadwozia, połączonych płaską belką, zapewniającą obracanie się kół. Belka skrętna jest prosta w budowie. Zaletą belki skrętnej jest także jej względnie łatwe montowanie oraz rozmontowanie w przypadku ewentualnej usterki. Zatem mechanika tylnej belki krok po kroku nie jest sprawą skomplikowaną. Należy jednak pilnować, czy tylna belka działa prawidłowo. W razie gdy pojawią się kłopoty ze skręcaniem się kół, kłopoty przy kierowaniu pojazdem, warto jak najszybciej pojechać do serwisu. Pamiętajmy, że przegapienie tego typu awarii może nas w przyszłości wyjątkowo dużo kosztować, gdy będziemy musieli wymienić część zawieszania na nową.

Powiązany artykuł: odnośnik
2019-05-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.