Procedura rejestracji znaku towarowego, a zatem jak zastrzec nazwę naszej firmy albo inny symbol

Ochrona znaku towarowego to istotna sprawa dla każdej z firm działających na rynku. Rejestracja ma przede wszystkim na celu zwalczanie nieuczciwej konkurencji, jaka mogłaby używać naszego symbolu oraz odbierać nam klientów, zaciekawionych konkretnymi usługami albo towarami. W jaki sposób odbywa się procedura rejestracji?
W pierwszej kolejności należy rozważyć, jaką formę przyjmie nasz znak. Może być to bowiem nie jedynie symbol graficzny lub słowo, ale również utwór muzyczny.


Po wybraniu konkretnej formy trzeba precyzyjnie sformułować spis artykułów czy usług, jakie mają być nim określane ().

Nie zwlekaj! odwiedź nasz oryginalny materiał (http://pl.gigroup.com/praca/budownictwo/) i poleć go wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To ważne, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

To bardzo ważne, ponieważ razem ze złożeniem dokumentów w Urzędzie Patentowym, nie można już wdrażać żadnych zmian. Lista jest zamknięta, z tej przyczyny każdy musi się dogłębnie zastanowić nad kierunkiem rozbudowy swojej firmy oraz produktami albo usługami, które w przyszłości planujemy proponować. Jeżeli nie radzimy sobie dobrze z tym zagadnieniem, pomoże nam rzecznik patentowy Kraków.

Warto jest skorzystać z jego usług, gdyż znakomicie zna się na każdym problemie związanym z prawem patentowym i może nam poradzić najlepsze rozwiązania. Formularz można pobrać na witrynie internetowej Urzędu, a po jego wypełnieniu przez nas bądź przez wspomnianego powyżej pełnomocnika, trzeba dostarczyć go do urzędu. Gdy wybierzemy pomoc rzecznika, można z miejsca skorzystać z rzetelnej oceny naszego znaku. Rzecznik sprawdzi zdolność rejestracyjną konkretnego symbolu, co umożliwi nam oszczędzić pieniądze oraz czas, jaki stracilibyśmy ubiegając się o ochronę znaku.


Wraz ze złożeniem wniosku bowiem niezbędne jest uiszczenie specjalnej opłaty, bez której dokumenty nie będą brane pod uwagę. Później urząd precyzyjnie kontroluje znak zgłoszony przez daną osobę, a przede wszystkim zdolność do odróżniania dzięki niemu wskazanych we wniosku wyrobów oraz nienaruszanie przez niego praw osób trzecich. Takie działania mogą trwać nawet do szesnastu miesięcy, a jeśli Urząd przychyli się do ochrony, niezbędne będzie jeszcze wniesienie opłaty rejestracyjnej i opłaty za publikację znaku.
Zastrzeżony znak towarowy () ochrania nas, tak jak na początku powiedziano, w pierwszym rzędzie przed działaniem nieuczciwej konkurencji, dlatego dobrze jest jak najwcześniej zacząć procedury.
2022-12-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.