Podatek
stos monet
Dziennikarz: Vicky Hugheston
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

1 procent na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego

Aktualnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje możliwość przekazania jednego procentu dla rozmaitych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niezwykle długi czas i na pewno powinno się korzystać z tej możliwości. Na sam początek powinno się jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie oznacza to pojęcie.
finanse
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Należy nam się podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy we własnym państwie, to odpowiednio zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz iż zainkasujemy zwrot podatku, kiedy tylko wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Ale tak na pewno mało kto wie, iż kiedy zarabiał za granicą, to również należy mu się taki zwrot.
dokumenty
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Znajomość przepisów prawnych ważną umiejętnością w uruchamianiu firmy

Ludzie, chętni do założenia własnej firmy powinny zapoznać się z wymogami panującymi w obrębie Polski, które należy wypełnić. Obowiązkowo należy przyswoić pewne przepisy prawa podatkowego, aby uchronić się przed przykrymi skutkami.
Księgowość

Prowadzenie księgowości w firmie - jakie będą najlepsze możliwości na praktyczne rozwiązanie tego problemu

Obowiązkiem każdej działającej firmy jest rozliczanie się z zusem i skarbówką - zależnie od formy działalności będzie albo raz na miesiąc albo raz na kwartał. Przed zrobieniem przelewów należy dobrze policzyć wszystkie konieczne podatki, uwzględniając przychody jakie uzyskała firma i wydatki, w tym wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników. Istotne jest, aby to zrobić rzetelnie i poprawnie, bo w przypadku pomyłki trzeba będzie tłumaczyć się przed urzędnikami, a być może i zapłacić za to jakąś karę finansową.
podatek
Dziennikarz: GotCredit
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nie zapominaj rozliczyć się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

Każdy zdobywany prawnie dochód, bez względu na to czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty czy też z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.

Portal podatkowy rozwieje wszelkie twoje obawy

Gdzie odnajdziemy najnowsze informacje?
Każdy pracujący obywatel okazuje się być zobowiązany do odprowadzania podatku w określonej wysokości, a to powoduje, że musimy być na bieżąco z wszystkimi zmianami, tak by nie popełnić tu żadnego błędu. Na szczęście istnieje dużo miejsc, w których mamy szansę szukać odpowiedzi na nasze wątpliwości, a również poprosić o wsparcie, kiedy będziemy posiadali trudy z wykonaniem rozliczenia podatkowego. Wszystko po to, abyśmy mogli uniknąć kary, której przecież nikt zapłacić nie pragnie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.