Podatek
stos monet
Dziennikarz: Vicky Hugheston
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

1 procent na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego

Aktualnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje sposobność przekazania jednego procentu na rzecz różnorodnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez nadzwyczaj długi czas i na pewno warto korzystać z tej sposobności. Na sam początek powinno się jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie znaczy to pojęcie.
podatek
Dziennikarz: GotCredit
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nie zapominaj rozliczyć się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

Jakikolwiek uzyskiwany legalnie dochód, bez względu na to czy jest to przychód z pracy zawodowej, z renty lub też z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.
Księgowość

Prowadzenie księgowości w firmie - jakie będą najlepsze możliwości na praktyczne rozwiązanie tego problemu

Obowiązkiem wszystkich działających firm są rozliczenia z zusem i skarbówką - w zależności od rodzaju działalności będzie albo raz na kwartał, albo na miesiąc. Przed zrobieniem przelewów trzeba porządnie policzyć wszystkie należne podatki, uwzględniając dochody jakie uzyskała firma i wszystkie koszty, w tym również pensje dla pracowników. Istotne jest, żeby wykonać to poprawnie i solidnie, bo w przypadku pomyłki trzeba będzie tłumaczyć się przed urzędem skarbowym, a może i zapłacić za to jakąś karę finansową.
finanse
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Należy nam się podatek z zagranicy
Kiedy pracujemy we własnym państwie, to odpowiednio zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co zarobiliśmy oraz iż zainkasujemy zwrot podatku, kiedy tylko wpłaciliśmy go w właściwej wielkości. Ale tak na pewno mało kto wie, iż kiedy zarabiał za granicą, to również należy mu się taki zwrot.
dokumenty
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Znajomość przepisów prawnych ważną umiejętnością w uruchamianiu firmy

Ludzie, chętni do założenia własnej firmy powinny zapoznać się z wymogami panującymi w obrębie Polski, które należy wypełnić. Obowiązkowo należy przyswoić pewne przepisy prawa podatkowego, aby uchronić się przed przykrymi skutkami.

Portal podatkowy rozwieje wszelkie twoje obawy

Gdzie odnajdziemy najnowsze informacje?
Każdy pracujący obywatel okazuje się być zobowiązany do odprowadzania podatku w określonej wysokości, a to powoduje, że musimy być na bieżąco z wszystkimi zmianami, tak by nie popełnić tu żadnego błędu. Na szczęście istnieje dużo miejsc, w których mamy szansę szukać odpowiedzi na nasze wątpliwości, a również poprosić o wsparcie, kiedy będziemy posiadali trudy z wykonaniem rozliczenia podatkowego. Wszystko po to, abyśmy mogli uniknąć kary, której przecież nikt zapłacić nie pragnie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.