Podatek
finanse
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Są ludzie, którzy dopomogą nam odzyskać podatek z zagranicy
Kiedy zarabiamy w swoim państwie, to odpowiednio wydajemy sobie sprawę z tego, iż na początku kolejnego roku będziemy zmuszeni się rozliczyć z tego co uzyskaliśmy i iż otrzymamy zwrot podatku, jeśli jedynie uiściliśmy go w odpowiedniej ilości. Lecz tak na pewno mało kto zaznaczy, że jeśli zarabiał za granicą, to także przysługuje mu takowy zwrot.
Księgowość

Prowadzenie księgowości w firmie - jakie będą najlepsze możliwości na praktyczne rozwiązanie tego problemu

Obowiązkiem każdej działającej firmy jest rozliczanie się z zusem i skarbówką - zależnie od formy działalności będzie albo raz na kwartał, albo na miesiąc. Zanim się zrobi przelewy trzeba porządnie policzyć wszystkie należne podatki, uwzględniając przychody uzyskane przez firmę i wszystkie koszty, w tym również pensje dla pracowników. Ważne jest, aby to zrobić poprawnie i solidnie, bo w przypadku pomyłki będzie trzeba tłumaczyć się przed urzędnikami, a może i ponieść nawet konsekwencje finansowe.
stos monet
Dziennikarz: Vicky Hugheston
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

1 procent na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego

Dzisiaj rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje ewentualność oddania jednego procentu dla różnorodnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niezwykle długi czas oraz naturalnie warto korzystać z tej ewentualności. Na sam początek warto jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co szczegółowo znaczy to pojęcie.
podatek
Dziennikarz: GotCredit
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nie zapominaj rozliczyć się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

Jakikolwiek uzyskiwany legalnie dochód, bez względu na to czy jest to przychód z pracy zawodowej, z renty lub też z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.
dokumenty
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Znajomość przepisów prawnych ważną umiejętnością w uruchamianiu firmy

Ludzie, chętni do założenia własnej firmy powinny zapoznać się z wymogami panującymi w obrębie Polski, które należy wypełnić. Obowiązkowo należy przyswoić pewne przepisy prawa podatkowego, aby uchronić się przed przykrymi skutkami.

Portal podatkowy rozwieje wszelkie twoje obawy

Gdzie odnajdziemy najnowsze informacje?
Każdy pracujący obywatel okazuje się być zobowiązany do odprowadzania podatku w określonej wysokości, a to powoduje, że musimy być na bieżąco z wszystkimi zmianami, tak by nie popełnić tu żadnego błędu. Na szczęście istnieje dużo miejsc, w których mamy szansę szukać odpowiedzi na nasze wątpliwości, a również poprosić o wsparcie, kiedy będziemy posiadali trudy z wykonaniem rozliczenia podatkowego. Wszystko po to, abyśmy mogli uniknąć kary, której przecież nikt zapłacić nie pragnie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.