Jak zorganizować magazyn w przedsiębiorstwie? Poznaj główne wytyczne

Każdemu większemu przedsiębiorstwu konieczny jest magazyn, w którym będzie można gromadzić asortyment, zanim trafi do nowych kupujących. Jak właściwie go zorganizować, aby nie zdarzały się trudności z wyszukaniem danego produkty oraz aby spełniał indywidualne żądania każdej firmy? Poznaj kilka najważniejszych wytycznych, a łatwiej poradzisz sobie z tym wyzwaniem.

Regały magazynowe
Na podstawie danych z: foter.com
W pierwszej kolejności trzeba zidentyfikować swoje potrzeby, to znaczy określić, jak duża powierzchnia jest dla nas nieodzowna oraz jak duży asortyment planujemy mieć, by wystarczyło miejsca do jego składowania. Trzeba rozeznać się w liczbie zamówień, liczbie palet lub pozycji asortymentu, który wychodzi z naszej produkcji bądź jest ściągany z innych zakładów w kraju bądź poza nim, szczególnie jeśli już od jakiegoś czasu działamy i mamy świadomość swoich wymogów. Staranne oznaczenie towarów jest bardzo ważne, na przykład przez specjalne kody, gdyż w innym wypadku nie moglibyśmy odszukać go na jednej z tysiąca palet, jakie będą znajdować się w naszym magazynie.

Rozplanowując powierzchnię trzeba zatroszczyć się o odpowiednie regały magazynowe - strona o regałach magazynowych. Dostępne są zarówno regały zautomatyzowane, które są świetnym usprawnieniem dla codziennego funkcjonowania magazynu oraz pracy zatrudnionych w nim osób, jak i regały półkowe, przeznaczone są do obsługi ręcznej. Szczególnie popularne, nie wyłącznie w kraju, ale także w innych zakątkach świata, są regały paletowe. Jest ich kilka wariantów, zależnie od tego, jaki system magazynowania będziemy preferować. W magazynie ważne są też przenośniki, czyli urządzenia kasety sterujące transportowe służące do przemieszczania rozmaitego typu materiałów. Powinny być precyzyjnie wykonane, ponieważ będą przemieszczać nie tylko ładunki, ale również materiały sypkie. Mogą być zaopatrzone w różne elementy upraszczające pracę, np. falbany boczne zapobiegające rozsypywaniu się towarów sypkich lub prowadniki klinowe, zwiększające stabilność przenośników - kliknij i dowiedz się więcej.

Kolejne tematy

Tektura i jej zastosowania w wielu gałęziach przemysłu do pakowania oraz nie tylko

beton
Dziennikarz: Lafarge Beton
Na podstawie danych z: Lafarge Beton
Tektura jest najgrubszym surowcem papierniczym, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki sklejeniu kilkunastu warstw papierniczej masy.


Do wyrobu tektury wykorzystuje się włókien ścieru drzewnego a także makulatury.


Wiedząc, jak zaprojektować nowy magazyn, właściwie określisz jego powierzchnię i wymagane wyposażenie, jakie umożliwi ci należycie uporządkować produkowane albo sprowadzane produkty. Poszukuj firm, jakie oferują najlepszej jakości asortyment pomagający w urządzeniu magazynu, np. przenośniki, a magazyn będzie prawidłowo funkcjonować oraz nie będziesz mieć żadnych kłopotów z systemem składowania lub transportem wewnętrznym.
2023-02-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.