Niezbędnik wszelkiego profesjonalnego stolarza, to znaczy co powinno znaleźć się w warsztacie stolarskim

Cieśla to rzemieślnik, który zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, i także ich konserwacją, montowaniem albo malowaniem. Profesja stolarza wymaga stosownych zdolności zawodowych, między innymi sporych zdolności manualnych, a także zdolności realizowania oraz odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi też charakteryzować się pewnymi znaczącymi zaletami, takimi jak pracowitość, odpowiedzialność oraz cierpliwość.


W swojej pracy stolarz stosuje rozliczne narzędzia. Niezbędnikiem każdego stolarza naturalnie jest stół ślusarski, na jakim zdoła on wykonywać swoją pracę. Stoły ślusarskie najczęściej cechują się ogromną wytrzymałością, odpornością oraz solidnością, dzięki nim można bezproblemowo uporządkować miejsce pracy. Mało tego w pracy stolarza konieczne są także kątowniki, poziomice oraz miarki. W swej pracy cieśla korzysta również z takich narzędzi i urządzeń, jak na przykład wkrętarki.

zestaw wiertarko-wkrętarki
Dziennikarz: Russ_Whaley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki wkrętarkom cieśla może bez problemu wkręcić każdą śrubę, stosowny okaże się również zestaw śrubokrętów i wkrętów o różnorodnych końcówkach (płaskich, krzyżakowych itd.). Stolarz w wielu przypadkach w swej pracy korzysta także z dłuta stolarskiego, oczywiście konieczne jest skrupulatne operowanie takim narzędziem. Do zwykłych narzędzi stolarskich, jakie bezsprzecznie muszą znaleźć się w każdym warsztacie, przynależy także wiertarka, kombinerki oraz gwoździe oraz śruby nierdzewne. Mimo tego, że śruby są raczej niewielkie, wcale nie oznacza to, iż mają także niewielkie znaczenie. Wprost przeciwnie te drobne elementy odgrywają nadzwyczaj istotną rolę w pracy stolarza, gdyż są wykorzystywane do instalowania i składania wielu fragmentów drewnianych.


Śruby nierdzewne osiągalne są współcześnie w wielu rodzajach i modelach - przeczytaj o śrubach nierdzewnych. W swej pracy cieśla wykorzystuje między innymi śruby oczkowe, śruby z łbem młoteczkowym, i także śruby motylowe. Mało tego przydatne bez wątpliwości okażą się także śruby radełkowane oraz śruby i podkładki nierdzewne dwustronne. Rzecz jasna to ledwo parę modeli śrub, które stolarz na co dzień stosuje w swojej pracy. Bezsprzecznie każdy rzemieślnik ma ich w swoim warsztacie istotnie sporo.
2023-12-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.