Jakie wyroby wytwarzają tego typu firmy jak odlewnie?

Technika odlewnictwa polega na tworzeniu produktów o niezwykle konkretnych kształtach oraz właściwościach w skutek napełniania przygotowanych uprzednio form metalem w postaci ciekłej.


Elementy systemu wlewowego najczęściej są odcinane, a następnie ponownie przetapiane.
panorama - Auto
Dziennikarz: JOHN LLOYD
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W praktyce odlewniczej najbardziej istotne są dwie kwestie. Chodzi o przyrządzenie ciekłego stopu i o przygotowanie formy. Najistotniejszym wyzwaniem jest odpowiednie sporządzenie technologii zarówno wykonania z ciekłego stopu, jak i przygotowania właściwych form, biorąc pod uwagę sprawy technologiczne, związane z ekologią czy też ekonomiczne. Istnieją firmy, które robią odlewy aluminiowe na potrzeby rolników, branży budowlanej, przemysłu maszynowego czy też stoczniowego. Odlewnia metali działa w tego typu sektorach jak odlewy dla rolnictwa, czyli odlewy części ciągników albo elementów do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie, odlewy dla motoryzacji, czyli części układów podwozia, odlewy wałków, kół czy też łączników.


Pojemniki plastikowe na piasek i sól
Dziennikarz: KINGSPAN Environmental
Na podstawie danych z: http://kingspanenviro.pl


Wykonywane są także odlewy form do zalewania tworzyw czy też gum albo odlewy kokilowe, zatem formy produkowane zgodnie ze specyfikacją klientów. Wykonuje się również odlewy z form piaskowych, zatem odlewy z modeli wykonanych z drewna, odlewy z form gipsowych, silikonowych albo odlewy gipsowe. Poza tym takie przedsiębiorstwa wykonują również okucia odlewane, zatem mechanizmy z aluminium, okucia budowlane odlewane, odlewy na potrzeby prac budowlanych, czyli rury aluminiowe albo elementy elewacji z aluminium oraz obudowy wykonane z aluminium (anodowanie aluminium) czy też aluminiowe formy do opon albo odlewanie form bieżników.
Takie podmioty wykonują ponadto tuleje grubościenne odlewane, odlewane wałki i walce, odlewane koła napędowe, wałki aluminiowe, korpusy odlewane czy płyty metalowe. Takie odlewnie stosują stopy odlewnicze z aluminium w formie gąsek dwudzielnych. Istnieje również możliwość wytwarzania stopu z norm PN, EN i DIN bądź na zlecenie.
2023-10-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.