Jeżeli myślimy o produkcji, to Polska pod tym względem jest jednym z wiodących krajów na naszym kontynencie

Mogłoby się zdawać, że w obecnym świecie usługi są najważniejsze i z przemysłem nie należy wiązać swojej przyszłości. To kłamstwo.


Przemysł nieustannie był oraz będzie ważnym fundamentem polskiej gospodarki.


sprężyna
Dziennikarz: Bernd Wiebus
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Gdy ktoś myśli o przemyśle, to na pierwszy rzut wysuwają się często dwie jego dziedziny — górnictwo oraz hutnictwo. Jednakże jest to wyłącznie wycinek z całości. W ogólne kategorie produkcji zalicza się przecież także takie sektory jak włókiennictwo i motoryzacja. Więc jeżeli jesteśmy specjalistą, to na pewno bez problemu zdobędziemy pracę. Musimy po prostu stwierdzić, co nas ciekawi. I w tym kierunku będziemy mogli rozwijać karierę zawodową. Należy pamiętać o tym, że w przemyśle coraz częściej pojawiają się bardzo wyspecjalizowane maszyny(zobacz dobór smaru) i zaawansowana technologia. Zatem jeżeli marzy nam się praca, która będzie interesująca i z dobrą wypłatą, to dobrze byłoby zdobyć odpowiednie wykształcenie. Oprócz analITycznego umysłu trzeba ekstra mieć choćby podstawowe zainteresowanie informatyką. To w dużej mierze uprości nam zadanie. A co zrobić, jeżeli nie mamy zamiaru iść na studia, a pragniemy znaleźć zatrudnienie w przemyśle? Rzecz jasna drzwi kariery nie będą przed nami zamknięte. Większość fabryk szuka świetnych specjalistów z doświadczeniem. Niekoniecznie trzeba posiadać od razu wyższe wykształcenie.


Kolejne tematy

Był taki czas w postsowieckiej historii naszego kraju, kiedy spory odsetek rodaków wyjeżdżał do Wielkiej Brytanii do pracy

bus do Londynu
Dziennikarz: Otwarte Klatki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Polonia w Anglii należy do jednej z większych w Europie. Polacy pokochali Anglików za to, że dostaje się wypłatę u nich w funtach, a ta waluta w przeliczeniu na "nasze" daje naprawdę znaczne kwoty.


Niekiedy fach w rękach i spora wiedza wypływająca z lat pracy, jest więcej warta aniżeli dyplom uczelni.


Praca w przemyśle na pewno zapewni nam porządne zatrudnienie na wiele lat. Żaden jego sektor z pewnością nie załamie się niespodziewanie.
2022-01-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.