Czy na niektórych kwestiach można zaoszczędzić kiedy chodzi o prowadzenie firmy? Gdzie takich oszczędności poszukiwać?

Każda z firm czy to bardzo młoda, czy też ta, która na rynku działa już niesamowicie długo stara się, by zniżyć wydatki wiążące się z obsługą standardowych czynności. Chodzi o to by tak zoptymalizować koszty, aby nie było trzeba zatrudniać dużej ilości pracowników. Gdzie można poszukiwać oszczędności? Jakim procesom jak i czynnościom należy się przyjrzeć?

faktury papierowe
Dziennikarz: Savoir-faire Linux
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dobrze jest spojrzeć na to jak wygląda obieg faktur w naszej firmie. Z reguły bowiem czynności, z którymi obsługa faktur się wiąże można zautomatyzować. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, iż są na rynku ogromnie pomocne programy do takich zadań- kompletna obsługa faktur. Należy wiedzieć, że taka automatyzacja to oszczędność czasu jak i oszczędzenie pieniędzy, a oprócz tego poprawienie sprawności, z jaką wykonywane są takie zadania.

Musisz mieć świadomość, że nasza strona www pomoże Ci w zgromadzeniu ciekawych informacji na jakikolwiek wątek. Taka strona na pewno Ci się spodoba.

Całość procesu zaczyna się od zeskanowania faktur. Używany jest do tych czynności bardzo często system OCR. W tym momencie faktury są wprowadzane do systemu i są rejestrowane. Prostsze jest rozpoznanie faktur i przydzielenie ich do konkretnego działu firmy jak i odpowiedniej osoby, jaka następnie zajmuje się swoimi fakturami. Bardzo wygodne jest to, że do wglądu jest elektroniczna wersja faktury w systemie, w ten sposób możemy mieć do niej wgląd bez potrzeby posiadania jej tradycyjnej wersji. Na wszystkich etapach faktura może być zaakceptowana lub też odrzucona. Natomiast gdy przejdzie ona już wszystkie szczeble trafia do działu księgowości, który taką fakturę księguje. Jak widzimy jest to spore ułatwienie szczególnie dla firm, które obsługują sporą ilość transakcji i mają kilka działów albo szczebli decyzyjnych.


Kolejne tematy

Plusy korzystania z pomocy doradcy finansowego

doradca
Dziennikarz: itupictures
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W życiu większości z nas przychodzi taki czas, gdy marzymy o własnych czterech ścianach - mieszkaniu. W pierwszych chwilach pojawia się w głowie krótkotrwała myśl, która z czasem przeistacza się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, a bywa, że dopasowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego mieszkania.

e-faktura
Dziennikarz: lab604
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o księgowość (split payment) tu również można spróbować poszukać oszczędności. Może się bowiem okazać, iż o wiele taniej będzie zlecić takie zadania firmie z zewnątrz, nić gdybyśmy mieli zatrudnić dodatkową osobę na takie stanowisko. Warto zorientować się jak przedstawiają się oferty biur rachunkowych dla firm. Właśnie tego typu outsorcing, czyli oddelegowanie części zadań firmom odrębnym może być też pomysłem na zmniejszenie innych wydatków. To nie tylko księgowość, ale dajmy na to usługi call center albo też wiele innych. Dobrze będzie przyjrzeć się zadaniom firmy oraz zastanowić czy nie będzie taniej kiedy wynajmiemy specjalistów z zewnątrz zamiast samemu, w swoim zakresie szukać pracowników. Często firmy tego typu oferują usługi kompleksowe, co dodatkowo oszczędza nasz czas, który możemy przeznaczyć na inne, bardziej istotne działania związane z prowadzeniem działalności, na przykład na marketing. Warto więc zastanowić się dobrze nad tą kwestią.
2019-05-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.