Jakiego typu mamy sposoby zamocowania ładunków? O jakich warto pomyśleć?

Mocowanie ładunków w drogowym transporcie to właściwe wykorzystanie właściwości aut, a także użycie środków mocujących. Jakie są najbardziej znane oraz pomocne?


Z pewnością pasy, ale mogą być jedynie w takim przypadku stosowane gdy są nieuszkodzone i posiadają czytelną etykietę.


samochód
Dziennikarz: Carol VanHook
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Tam właśnie znajduje się bardzo dużo ważnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, że na etykiecie powinna znaleźć się norma EN 12195-2, ponieważ znaczy to, iż producent potwierdza zgodność z jej wymaganiami. Inne normy nie oferują właściwej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl powinny spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające powinny posiadać urządzenie zabezpieczające przed rozpięciem.


Drążki umożliwiają szybki oraz wygodny podział ładunkowej powierzchni, ponadto mogą być wykorzystane w pionie i poziomie wewnątrz pojazdów między sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tak dalej. Najczęściej takie zakończenia są obustronnie gumowe albo posiadają antypoślizgowe stopki. Ciekawym rozwiązaniem jest również siatka, wyróżnić jesteśmy w stanie dwa rodzaje zabezpieczeń siatkami. Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, kolejna zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk.


Pierwszy typ znajduje zastosowanie przy przewozie ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej ładunkowej przestrzeni. Ich plusem jest możliwość wykorzystania w pojazdach różnorodnego typu oraz różnych producentów, a jednocześnie szybkie i proste mocowanie za pomocą pasów mocujących.

Chcesz przeczytać inne tak samo praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj wina polskie, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

br>
To przykuwający wzrok tekst, ale oprócz tego zobacz też inny pokrewny oraz w równym stopniu niebanalny materiał - my zalecamy to opracowanie (http://www.brumet.com.pl/oferta/higiena.html).

Pamiętajmy jednakże, aby taki sprzęt kupować w specjalistycznych sklepach, gdzie kupimy i inne niezbędne elementy, takie jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.
2019-06-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.