Czym jest czujka dymowa, jakie może mieć funkcje oraz dlaczego należałoby ją nabyć?

W dzisiejszych dniach na każdym kroku okrążają nas różne sprzęty elektroniczne. Trzeba przyznać, że wiele z nich czuwa nad naszym bezpieczeństwem, wręcz jeżeli o niniejszym np. nie mamy pojęcia.


Blok mieszkalny
Dziennikarz: Eli Christman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Dobrym dowodem na takiego typu narzędzie może być przykładowo zamontowany w domu alarm.


Należałoby wspomnieć, iż nie musi być to wcale dzwonek antywłamaniowy. Taki też mógłby być bardzo przydatny, jednak to nie jest jedyne elektroniczne narzędzie, jakie należałoby w domu mieć. Więc co poza tym może to być? Znacznie w większym stopniu użytecznym mechanizmem mogłaby okazać się czujka dymowa. Na pewno poznaliśmy regułę jej funkcjonowania z różnych filmów sensacyjnych. Jaka więc to zasada? Otóż takowy sensor przynosi na myśl nieco odwrócony o 180 stopni oraz zamocowany do sufitu głęboki talerz. Taka czujka (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa jest w stanie wykryć zbytnio duże stężenie dymu i w razie przekroczenia jakiejś niebezpiecznej normy uruchamiany jest sygnał dźwiękowy.


online
Na podstawie danych z: pixabay.com


Niektóre modele mogą także machinalnie zawiadomić przykładowo właściciela lub nawet straż pożarną. W nowych modelach tego typu detektora można by nawet ustawiać parametry za sprawą swojego smartfona. Jeżeli zastanawiasz się gdzie można zakupić takowe narzędzie, to pamiętaj, aby sprawdzić najpierw w Internecie. Tam z pewnością wyszukasz niejeden model tego typu towaru jak czujka dymowa.


Kolejne tematy

W jakiej firmie możemy podnająć agregat prądotwórczy w razie nieprzewidzianej sytuacji?

taras
Dziennikarz: Wolfcraft
Na podstawie danych z: Lange Łukaszuk s.j.
Właściciele rozmaITych przedsiębiorstw i firm oraz gospodarstw rolnych i sklepów dobrze wiedzą, jaką komplikacją staje się dla nich na przykład brakuje prądu. Wprawdzie tą sprawa zdarza się znacznie rzadziej, lecz ciągle nagłe zmiany pogody lub pojawiające się awarie sprawiają powstawanie przerw w dostawach prądu.


Zobaczysz tam też, iż taki detektor, co najmniej w swojej podstawowej opcji, nie kosztuje dużo. Jeżeli z kolei życzysz sobie jakikolwiek bardziej zaawansowany wzór, powinieneś przygotować nieco więcej funduszy.
2020-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.