Powinniśmy zaznaczyć na czym polega odprawa celna

Jeśli nasze przedsiębiorstwo istnieje wyłącznie na rynku krajowym, to poza wypełnieniem faktury oraz dalszym pokazaniem jej w urzędzie, nie powinniśmy się przejmować żadnymi dodatkowymi kwestiami. Ale w chwili, gdy obmyślamy wejść na rynek międzynarodowy musimy się wywiedzieć jakie pisma należy przygotować oraz jak odbywa się odprawa celna.


odprawa celna
Dziennikarz: MBWA PR
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odprawa celna nie ominie zakładów działających na rynku międzynarodowym

W pierwszej kolejności musimy przedstawić spis towarów które przewozimy, ich wartość i liczbę, a potem tak wykazane dane powinny zgadzać się z tym, co będzie zamieszczone na fakturze, którą także musimy przedstawić - . Na granicy celnicy posiadają możliwość sprawdzić nasz wóz, a nawet zerwać założone plomby, a wszystko po to, by przekonać się, że nie transportujemy niczego poza tym, co wykazaliśmy w rozliczeniu.


Wszystko powinno okazać się udokumentowane

Żeby mieć szansę się potem rozliczyć z urzędem, powinniśmy mieć dobre zaświadczenie, że nasz towar rzeczywiście przebył granicę i co więcej, że dotarł do miejsca przeznaczenia.oceń wynajem pojazdów wynajem pojazdówPrzez to trzeba upominać się w firmach transportowych o przesłanie niezbędnych pism, bo w przeciwnym razie, może się okazać, że nie uda nam się uzyskaj takiej kwoty od urzędu, jaką mamy szansę zainkasować. Kiedy z wysyłką jesteśmy umówieni na wyznaczoną godzinę, to musimy wyjechać wcześniej, tak żeby nie było konieczności nadganiania czasu, który mamy szansę stracić na granicy, ponieważ czasem tego
transport
Dziennikarz: Herb Neufeld
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
typu odprawy mają szansę trwać dość długo.

Nie czekaj! Jeżeli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj tutaj (http://blyss.pl/produkty/przyczepy/chlodnie) kolejne i ciekawe wątki. Trzeba kliknąć w ten link.

Nie mniej im rzetelniej oraz czytelniej będą przygotowane nasze dokumenty, tym znaczniejsza nadzieja, że wszystko pójdzie szybko.


Wyjaśniajmy wszystkie niewiadome

Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, a dotyczy to spraw związanych z odprawą celną, to powinniśmy od razu wyjaśniać tego typu kwestie. Tylko wtenczas będziemy mogli mieć gwarancję, że wszystko będzie przez nas właściwie załatwione oraz że nie będziemy musieli się potem tłumaczyć z żadnych nieprawidłowości. Odpowiedzi na tego typu kwestie mamy szansę wyszukać w internecie, albo w konkretnym urzędzie celnym.
2022-06-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.