Typy naczep w dużych samochodach ciężarowych. Przegląd ofert

Samochody ciężarowe, służące do przewożenia różnych dóbr, mogą mieć różne typy naczep. Wielkość auta i trasy, które obsługują również mają dużą rolę. Małe pojazdy, czyli te z typu lekkich samochodów ciężarowych, są najczęściej używane do transportu mniejszych ilości produktów lub towarów, często w niedalekiej odległości od magazynu, najczęściej nie potrzebują naczepy. Z kolei większe samochody dostawcze stosują naczepy, jakie poniżej charakteryzujemy.

Ciężarówki
Dziennikarz: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To, jakie naczepy stosowane są przy samochodach ciężarowych, warunkuje to, co firma ma zamiar w nich dostarczać. Naczepy skrzyniowe zdają egzamin przy produktach wolnostojących, opakowanych nawet tylko w folię. Naczepy tego typu pozwalają na dodatkowe zabezpieczenia towaru - przykładowo - plandeką (w razie deszczu czy śniegu). Naczepy kurtynowe będą dobrym rozwiązaniem przy transportowaniu każdego rodzaju towarów opakowanych w każdego rodzaju zabezpieczenia. Ich dużą zaletą jest to, że można je ekspresowo załadować i rozładować między innymi dzięki ruchomym ścianom bocznym. Nie zrobimy tego tak łatwo w przypadku transportowania towarów przy użyciu naczepy furgonowej, jednak ona sama dobra jest do transportu produktów o wysokiej wartości.

Tylko teraz oceń busy holandia ten artykuł, który jest niezwykle ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

Ponieważ nie jest tak łatwa w rozłożeniu, co chwilami może być wadą, lepiej zabezpiecza towary przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy osobami postronnymi, co akurat jest jej atutem- . Naczepy-chłodnie są naczepami do zadań specjalnych. Jak sama nazwa wskazuje, służą do przewożenia towarów, które muszą być chronione przed wysoką temperaturą lub powinny być przewożone w naprawdę bezpiecznych warunkach. Takie samochody dostawcze są zwykle stosowane w branżach spożywczych, ale transportują nie tylko nabiał czy mięso, jak mogłoby się wydawać. Dostarczają również kwiaty czy środki chemiczne, których podgrzanie będzie niebezpieczne albo szkodliwe. Naczepy wywrotki, przez swoją budowę, są dobre do dużej liczby zastosowań- sprawdź przykłady: . Z powodzeniem wożą zarówno ciężkie materiały (np. surowce), jak i te lżejsze. Różnią się wtedy tworzywem, z którego są wykonane.

Zajrzyj na kolejną witrynę i dowiedz się również dużo o tej samej tematyce. Pod tym linkiem czeka na Ciebie niemało postów.

Wszystkie niewymienione do tej pory naczepy określa się „specjalistycznymi”. Mowa tu między innymi o naczepach do przewozu dużych maszyn i pojazdów oraz naczepach samowyładowczych z ruchomą podłogą.

Naczepy skrzyniowe i naczepy wywrotki wydają się być dość uniwersalne i sprawdzone w wielu branżach. Specjalistyczne naczepy, choć używane raczej rzadziej, pełnią istotną funkcję przy zleceniach specjalnych.
2020-08-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.