Cieplarki laboratoryjne czy komory klimatyczne? Jakie urządzenia są niezbędne do pracowni?

Obrabianie, regulowanie temperatury – te czynności nie będą możliwe, gdyby nie odpowiednie akcesoria laboratoryjne. Jeśli chodzi o wyposażenie pracowni w sprzęty do ogrzewania lub chłodzenia to trzeba wymienić takie wynalazki jak piece laboratoryjne, komory środowiskowe czy klimatyczne, inkubatory, czy chłodziarki laboratoryjne. Generalnie jest w czym wybierać.


duży wybór na stronie
Dziennikarz: Liebherr
Na podstawie danych z: www.donserv.pl

Trudno znaleźć profesjonalne laboratorium bez chłodziarki. Dzisiejsza technologia pozwala chemikom i wszystkim pokrewnym ich zawodu na pracę w wygodnych warunkach. Mają oni gwarancje stabilnej temperatury, miarodajnego systemu chłodzenia, sztucznego tworzenia szronu, a całość obsługiwana jest zwykle przez cyfrowy - www.arapneumatik.pl/p-179-pozycjoner-cyfrowy-ustawnik-pozycyjny-elektryczny-d3-flowserve-pmv - interfejs.

Dla amatorów i zawodowców ogniowego szaleństwa producenci przyszykowali innowacyjną odmianę chłodziarki. Teraz bez ryzyka pożaru, nawet iskry można przechować próbki i materiały łatwopalne w chłodziarkach do nich przystosowanych. Kolejnym ważnym „elementem” chłodziarek jest marka. Jeśli są to akcesoria Liebherr lub mające zastosowaną technologię szwajcarską to zapewne są to najlepsze sprzęty w tym fachu. Następne parametry, które charakteryzują chłodziarki laboratoryjne (poziom szumu, klasa klimatyczna, zakres temperatury) wyszukamy na stronach producentów .

Jeśli laboratorium, to są w nim przecież nie tylko chłodnice. Są również cieplarki. Jak nietrudno się domyślić stanowią one kontynuację przechowywania próbek z eksperymentów, tyle że w wyższej temperaturze. Mechanizm ogrzewania jest w stanie podnosić temperaturę ponad wartość wrzenia wody. Wyróżnić możemy cieplarki z wymuszonym i grawitacyjnym obiegiem powietrza oraz specjalistyczne, czyli… chłodzące.

Laboratorium chemika to rzecz jasna nie tylko urządzenia cieplne lub tylko mrożące. W zaawansowanych wersjach można popróbować komory środowiskowe. Regulują nie tylko temperaturę (zarówno dodatnie, jak i ujemne), ale również wilgotność. To sprawia, że takie komory doskonale nadają się pod próby wytrzymałościowe.

Do eksperymentów wchodzących bardziej w sferę biologii zastosowanie mają także inkubatory. Ich wersje laboratoryjne dają możliwość na przeprowadzanie badań mikrobiologicznych, hodowli roślin i mikroorganizmów. Podobnie jak komory posiadają system grzewczy i chłodzący.
2022-10-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.