Lokal biurowy i firma - co warto wiedzieć?

Wizytówką firmy jest nie tylko podejście do klienta, ale też to, gdzie odbywa się spotkanie. Jeśli biuro jest zaniedbane to klient raczej nie będzie miał dobrego zdania o nas i o naszej firmie, a co za tym idzie nie będzie miał ochoty z nami wchodzić w głębsze relacje biznesowe. Tak, więc jeśli biuro i firma jeszcze nie ma odpowiedniego miejsca do spotkań z klientami, to naprawdę warto iść z klientem do jakiejś kawiarni lub restauracji, żeby na spokojnie porozmawiać.
siedziba firmy
Dziennikarz: Susanne Nilsson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każda firma musi pamiętać, że kontakt bezpośredni potrzebuje odpowiedniej oprawy. Dlatego biuro musi być odpowiednio urządzone. Banki mają ten system dopracowany do perfekcji. Dobrze wziąć z nich przykład. Oczywiście nie trzeba robić pięciu stanowisk, przy których będą siedzieli nasi pracownicy, ale chociażby dwa miejsca, które będą przystosowane do rozmowy z klientami. Firma nie może zapominać o zasadzie „jak Cię widza tak Cię piszą”, z tego powodu firma (rozwinięcie tych informacji: promus.katowice.pl/) musi odpowiednio kreować swój wizerunek. Pomocne dla instytucji publicznych tu: odnośnik do interesujących propozycji. Każda firma musi posiadać schludne biuro

Kolejne tematy

Podatek od wynajmu lokalu - z jakiego powodu powinno się pamiętać o jego uregulowaniu?

Restauracja
Dziennikarz: Nina Matthews Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Teraz niemało osób zajmuje się najmem mieszkań bądź innych lokali usługowych, takich jak biura. Dzierżawienie komuś lokalu jest rzeczą faktycznie niesłychanie opłacalną, bo jest to godziwy sposób na zarobek. Nie zawsze ktoś posiada ewentualność sprzedania mieszkania, w którym nie mieszka, natomiast rachunki płacić wypada. W tej sytuacji najkorzystniejszym i z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wydzierżawienie lokalu innej osobie. Jednak jeśli decydujesz się na taki krok to bezsprzecznie musisz pamiętać o wielu sprawach. Jedną z nich jest podatek od najmu lokalu.


Biurowce to budynki, gdzie siedziby mają różne firmy. Są tam firmy, które dbają o swój wizerunek i bardzo szybko dotrzemy do ich biura, ale są i takie, że jeżeli nie spytamy portiera, to mielibyśmy bardzo duży problem z dotarciem do biura firmy. Biuro i firma (zobacz maty z logo firmy) powinna pamiętać, że wszystko, co robi to jej PR. Nie jest istotne czy chodzi o wygląd samego biura, czy o to w jaki sposób prezentuje się pracownik albo jaka jest usługa (więcej: Dlatego trzeba zadbać o każdy szczegół. Tworząc miejsce pracy należy wyposażyć je we wszystko, co może się przydać. Powinniśmy zrobić rekonesans pod względem tego, co pracownik może potrzebować.

Nie możemy zostawiać wielu spraw własnemu biegowi. Podejście, że jakoś to będzie nie doprowadzi naszej firmy na szczyt. Poza tym powinniśmy się zastanowić, czy na bank musimy wynajmować biuro w jakimś wieżowcu, czy może bardziej odpowiedni dla naszej firmy okaże się lokal mieszczący się w zupełnie innym miejscu. Bywa też, że możemy prowadzić firmę w domu. Ale również w domu musimy zorganizować sobie odpowiednią przestrzeń do pracy. Najlepiej wygospodarować sobie w takiej sytuacji pokój na gabinet lub przynajmniej strefę, która zostanie oddzielona np. jakimś parawanem.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.