Najbardziej uniwersalne surowce

Dziś artykuł o surowcach zaliczanych do w największym stopniu wszechstronnych. Ich użycie w wielu, częstokroć odległych specjalizacjach i gałęziach przemysłu wskazuje na ich spektakularną wszechstronność.
Spienione tworzywa sztuczne, to jest spieniony polistyren oraz polipropylen komorowy (pod ten adres-- przejdź dalej) spieniony – to właśnie o nich będzie mowa. Nadmieniona wcześniej uniwersalność spienionych tworzyw sztucznych wynika bezpośrednio z właściwości, jakimi cechują się owe surowce. Z pewnością ich największym atutem jest ogromna plastyczność, dzięki której EPS a także EPP znajdują zastosowanie m.in. w branży zdobniczej, bądź też w produkcji rozmaitego rodzaju opakowań. Wytrzymałość i lekkość to cechy, jakie z pomyślnością spożytkować można w transporcie. Izolacyjność cieplna przyda się natomiast w spożywczej branży.


tył autobusu
Dziennikarz: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zatem podsumowując wszystkie wyróżniki styropianu i polipropylenu spienionego, możesz przyjąć, że tworzywa te: są lekkie, elastyczne, świetnie amortyzują uderzenia mechaniczne, objawiają zdolności w zakresie izolacji termicznej, są antystatyczne. Jak widzimy zalety spienionych tworzyw sztucznych są imponujące, warto zatem zastanowić się nad zużyciem takiego właśnie rozwiązania we własnej firmie. Myślisz, że styropian czy też spieniony polipropylen (zobacz: polipropylen komorowy) nie znajdą zastosowania w Twej działalności? Sprawdź, co mogą owe wyjątkowe tworzywa.
Świetnie sprawdzają się one: jako zapakowania fabryczne przeróżnego typu oraz kształtki – w branży meblarskiej, w wytwórczości rolet, w branży AGD, w branży motoryzacyjnej, a także w wielu pozostałych. Jako palety – praktyczne, wytrzymałe, higieniczne a także lekkie, świetnie przydające się do transportu lotniczego.
2019-09-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.