Konstrukcja wodnego oczka

Konstrukcja wodnego oczka z folii to najbardziej popularny sposób na samodzielne ukończenie zbiornika wodnego w prywatnym ogródku.


Ażeby oczko wodne prezentowało się cudownie, natomiast folia do oczka wodnego spełniała swoją funkcję przez lata, wszelkie roboty trzeba zrealizować nadzwyczaj dokładnie i w odpowiedni sposób.


folia do oczka wodnego
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Podstawowe parametry wody o których powinno się wiedzieć

sprężarki
Dziennikarz: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Xella Polska Sp. z o.o.
Nie ulega wątpliwości, że woda jest w najwyższym stopniu fascynującą cieczą na naszej planecie i jest gwiazdą wśród wszystkich znanych płynów. Woda jest jedynym związkiem, który w naturalny sposób występuje we wszelkich stanach skupienia: stałym, płynnym, gazowym!


Dowiedz się jakim sposobem wybudować oczko wodne z folii kroczek po kroczku. Pierwszym etapem, jaki wykonamy będzie dobór właściwego rodzaju wykładziny elastycznej do konstrukcji oczka wodnego, jaka będzie stanowiła rodzaj wodoodpornej przegrody pomiędzy ziemią, a wodą w oczku. Przed sprawunkiem należy wyznaczyć kształt jak też wielkość budowanego zasobnika, dlatego że będzie to warunkowało wybór odpowiedniego materiału do budowy. Pożądany kształt zbiornika możemy naznaczyć za pomocą sznurka umocowanego na kołkach, bądź gumowego węża. Kiedy określiliśmy układ, można przejść do pomiarów zamyślanego zbiornika. Najpierw należy określić maksymalne rozmiary zbiornika, to jest długość, szerokość i głębokość.


market z częściami AGD
Dziennikarz: N i c o l a
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Po wyznaczeniu kształtu, rozmiarów zbiornika, a także zakupie właściwej wykładziny, można przejść do wykopywania dołu. W tymże czasie kupioną wykładzinę wskazane jest rozłożyć z dala od zbiornika (szerzej w portalu http://maragency.pl/kategoria/podziemne/pehd/41/), w miejscu nasłonecznionym, ażeby stała się w wyższym stopniu ciągliwa jak też łatwiejsza w obróbce. Przy budowie zbiornika istotnym będzie aby zapobiec wystawaniu folii nieopodal brzegu wodnego oczka. Stercząca folia nie prezentuje się schludnie, a co więcej narażona jest na intensywne działanie promieni słonecznych.


Wystawaniu wykładziny można jednak zapobiec przez odpowiednie uformowanie brzegów oczka oraz zakamuflowanie jej kamieniami, żwirem a także roślinkami. W tym samym sklepie dostępna będzie też agrowłóknina.
2023-08-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.