Proces granulowania - a więc, technologia zagęszczania i kompaktowania, zwana także densyfikacją

proces granulowania w danych czasach posiada coraz to większe zastosowanie, jeżeli chodzi o przeróżne dziedziny związane z przemysłem. Może ukazywać się przy takiego typu rzeczach jak choćby tak nazywane "pellety" z trocin typu drzewnego, przy paliwie ze słomy i siana, czy też nawozach typu organicznego oraz typu mineralnego.


Nas jednakże dziś ciekawi szczególnie pojedynczy rodzaj granulowania, czyli granulowania pasz.


budowa domu
Dziennikarz: Matthias Wiesmann
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


granulowanie pasz
Dziennikarz: Sunset Removals
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


"Zagęszczanie różnych surowców poprzez granulowanie" - w taki sposób istnieje możliwość w skrócie powiedzieć, co czynią maszyny nazywane granulatorami. Granulowanie pasz bywa tylko jak widać jednym elementem, który to można poddać temu procesowi. Dobrze jest jednakże mieć świadomość, iż nie istotne, jakie surowce zastosujemy, zgranulowane surowce posiadają cały szereg zalet, wśród których to odnajdziemy: łatwość ich bardzo precyzyjnego dozowania, niskie koszty związane z ich transportem, niewiarygodnie niski stopień pylenia danego surowca, czy też do tej pory stały skład oraz stabilne parametry typu fizykochemicznego.
Proces granulowania, jak dobrze mieć świadomość, ma dokładnie 3 podstawowe etapy: Pierwszy - Konkretny surowiec jest przekształcany w ścisłą masę, która to posiada nadal ten sam skład i parametry; drugi - Cząstki danego surowca są ściskane pomiędzy sobą oraz zaczyna się proces tak nazywanej "deformacji typu plastycznego", a także 3. Następuje redukcja objętości konkretnego surowca, dzięki której następuje jego wzrośnięcie gęstości oraz masy usypowej, która w tym momencie staje się granulatem.

Jeśli opisywany tekst Cię zaintrygował, to bez wahania wejdź na ten odnośnik - ta unikalna strona internetowa z pewnością również będzie dla Ciebie wartościowa!

Te konkretne 3 etapy dotyczą każdego rodzaju surowca, w tym również pasz, które są idealne dla zwierząt na terenach gospodarstw typowo domowych.
2019-02-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.