Z żywiołami nie ma żartów - o tym nie ma potrzeby nikogo przekonywać

Ogień, woda, bardzo silny wiatr, burze - wszystkie te niszczące siły to pewne nikomu nie okazują się obce. Ich rezultaty najczęściej usuwa się przez wiele lat.


silnik samochodu
Dziennikarz: F. D. Richards
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Czujniki dymu - najważniejsze funkcje oraz możliwe ceny

Wnętrze fabryki, hurtowni
Dziennikarz: Don Nunn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pożar bywa żywiołem, którego bardzo trudno czasami jest powstrzymać - nie dziwi więc fakt, że zawsze dbamy o to, by w miejscach, gdzie się ukazuje, było jak najbardziej bezpiecznie. Jak łatwo się zorientować najbardziej częstym miejscem występowania pożarów są nasze własne domy.


Liczba ofiar, jakie ze sobą zabierają czasami także okazuje się przerażająca.


Razem z rozwojem nowoczesnej technologi człowiek próbuje się nauczyć zapobiegać ich skutkom, lecz naturalnie, nie wszystkim umiemy zapobiec. W niektórych przypadkach pozostaje wyłącznie informowanie ludzi i nauczenie ich, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach uderzenia żywiołu. Woda rzadko daje się powstrzymać, rezultaty silnych wiatrów również nie bywają nam obce i do dnia dzisiejszego nie umiemy się przed nimi odpowiednio bronić. Pożarom w miarę umiemy przeciwdziałać. To jasne występują, ale o wiele rzadziej. Wykorzystywana od ogromnie dawna w elektryce tzw. złączka ma obowiązek zabezpieczyć instalację elektryczną całego domu. Jak działa takie urządzenie? To proste - w wypadku zwarcia w którymś miejscu normalnie przerywa zasilanie.Taka złączka - https://www.arapneumatik.pl/k-216-zlaczki-pneumatyczne-wtykowe-ze-stali-nierdzewnej-316l-legri - bywa montowana na ogół na ścianach zewnętrznych domu, gdzie jest bardzo łatwy do nich dostęp, niekiedy też we wnękach budynków. To właśnie złączka (przetestuj złączka pneumatycznaarapneumatik.pl) stanowi idealne zabezpieczenie - bez niej zwarcie instalacji może wzniecić ogień w jednym niemalże momencie w całym budynku.


Zapobiegać żywiołom uczymy się przez lata. Ich destrukcyjna siła zagrzewa nas do tego, aby tworzyć coraz to nowsze rozwiązania, aby w jak największym stopniu chronić zarówno siebie, jak i nasz dobytek.
2018-06-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.