Czujniki dymu - najważniejsze funkcje oraz możliwe ceny

Pożar bywa żywiołem, którego to trudno czasami jest powstrzymać - nie zadziwia więc fakt, iż za każdym razem dbamy o to, aby w lokalizacjach, gdzie się ukazuje, było jak najbezpieczniej. Jak to bardzo łatwo się zorientować najbardziej częstym miejscem występowania pożarów są nasze własne domy.
Wnętrze fabryki, hurtowni
Dziennikarz: Don Nunn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Mimo tego, iż bardzo wielu z nas w obecnej chwili posiada już porządne kuchenki, starczy tak naprawdę moment nieuwagi, a ma możliwość stać się prawdziwe nieszczęście. Co jednak ma możliwość pomóc nam w razie takiego rodzaju problemu?


życie
Na podstawie danych z: www.nedcon.pl


koszulka
Dziennikarz: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom zapalić się ma możliwość tak właściwie każda rzecz - no i tak naprawdę nawet najbardziej mały ogienek może rozrosnąć się w istny koszmar. Dardzo wielu z nas jednak sprawę "ognia wewnątrz swojego mieszkania", traktuje dosyć mocno "po macoszemu". Z jakiego powodu? Ponieważ sądzimy, że skoro "panujemy" nad ogniem - pilnujemy go, kiedy jest włączony no i wyłączamy zawsze, gdy nie jest potrzebny, zupełnie nic naszym osobom nie zagraża. Tymczasem w rzeczywistości to wystarczy mała iskra, a nawet coś całkowicie innego - zapalona świeczka dla relaksu albo też zbudowania romantycznej atmosfery. Jakkolwiek by to jednak nie było, z płomieniami nie ma żartów, dlatego dobrze jest mieć świadomość, w jakim momencie oraz gdzie następuje możliwość rozprzestrzenienia się płomieni. By móc to określić i na czas zareagować, ukazała się tak zwana czujka (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa, którą mamy możliwość zainstalować w każdym pomieszczeniu, a która - w uzależnieniu od modelu oraz posiadanych funkcji - może po prostu "bić na alarm" lub nawet i wezwać najbliższą straż pożarną, czy też włączyć podłączony do niej system zraszaczy, który to coraz bardziej często bywa instalowany w naszych domach przez właścicieli.
Takiego rodzaju czujka jest więc jak można zauważyć idealnym wyjściem, a im bardziej czuła, tym lepiej - oczywiście im czulsza, mająca więcej funkcji, tym bardziej droga, jednak taki lepszy model mamy możliwość zakupić już za okolicę 200 złotych.
2023-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.