Rynki finansowe w pigułce
podatek
Dziennikarz: GotCredit
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nie zapominaj rozliczyć się z podatku dochodowego (PIT) za rok 2015

Każdy zdobywany prawnie dochód, bez względu na to czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty czy też z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.
rozliczenia
Na podstawie danych z: pixabay.com

Jak powinniśmy rozliczać PIT? Co zrobić, gdy pracowaliśmy w innym kraju? O czym wiedzieć?

Rozliczyć PIT powinien praktycznie każdy, kto jest zatrudniony, ba, kto pracował choć jeden dzień w roku. Ten obowiązek nie dziwi, ponieważ każdego roku tak to się odbywa.
firmy - obrazek
Dziennikarz: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Polisa na życie – nabyć nie nabyć, które kupić, czym się kierować? Radzimy

Rozpocznijmy od wyjaśnienia, co to jest tradycyjne ubezpieczenie na życie. Otóż to ubezpieczenie, które możemy wykupić, aby ochronić swoich bliskich – współmałżonkę, męża, dzieci, na wypadek własnej śmierci.


Polisa na życie – nabyć nie nabyć, które kupić, czym się kierować? Radzimy

Opłacasz wyznaczone składki i dzięki temu, kiedy umrzesz, zakład ubezpieczeń wypłaci im określoną kwotę pieniędzy.
spotkanie biznesowe
Dziennikarz: Pic Basement
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

PIT 36 muszą wypełniać określone osoby

Każdy kto w poprzednim roku zyskał jakieś dochody, z obojętnie jakiego źródła, czy to z zatrudnienia, czy z emerytury powinien dobrze rozliczać się z urzędem skarbowym. Idzie tutaj o to, że powinien udowodnić jak wiele zyskał oraz czy odpowiednią wartość przekazał na koszt państwa.
podateki Pit 2014
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pit za 2014 możemy wypełnić samodzielnie

Ponieważ rok kalendarzowy wielkimi krokami zprzybliża się do końca, to właściwy moment jest już na to, by zastanowić się nad jego zamknięciem finansowym, tak by w terminie przesłać niezbędne papiery do urzędu skarbowego. Jeśli pragniemy samodzielnie wypisać pit za 2014 rok, to bez wątpienia najlepiej zrobimy kiedy zaopatrzymy się w odpowiedni program do jego wyliczenia.
zwrot podatku
Na podstawie danych z: flickr.com

Sposoby złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne czy elektronicznie?

Po urlopie zwykle większość osób ma głowę zajętą wrześniem, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Kiedy minie trochę czasu i plany lekcji oraz grafiki zajęć pozaszkolnych są już dograne, nagle w kalendarzu jest już listopad, a później Boże Narodzenie, sylwestrowa noc i nowy rok. W pewnym momencie przychodzi czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym ze swoich zarobków za miniony rok.
praca
Dziennikarz: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poszukiwane fachy

Zawód pielęgniarki jest królestwem pań. Pielęgniarki które pragną wykonywać pracę w lecznicach powinny zdawać sobie sprawę, że będą zatrudnione w układzie zmianowym, bowiem w oddziałach służby zdrowia muszą być dostępne bez przerwy.
Pielęgniarki cieszą się jednym z największych zaufaniem społecznym.
rozliczenia

Nie bój się rozliczenia PIT

Każdego roku, ogromna większość Polaków siada przy biurku, aby wypełnić 1 z obowiązków, których niestety nie można uniknąć. Jest to rozliczenie PIT. Nie jest to szybkie, być może dlatego większość Polaków odwleka ten obowiązek w nieskończoność.
kredyt
Na podstawie danych z: http://pixabay.com/

Pożyczka albo karta kredytowa? W jakich momentach na jaką formę pożyczki się zdecydować?

W życiu pojawiają takie chwile, gdy okazuje się, że trzeba nadprogramowej sumy gotówki. Potrzebna jest ona przede wszystkim na niespodziewane wydarzenia i wydatki. Czasami sporo ludzi chce mieć także dodatkową gotówkę, na wakacje albo na odnowienie domu. Niestety niezwykle rzadko zdarza się tak, że posiada się nadprogramowe fundusze wtedy, kiedy one są naprawdę potrzebne. W dzisiejszych czasach rzadko kto zostawia sobie pieniądze i ciuła na takie sytuacje. Zwykle każdy trwa od pierwszego do pierwszego, gdyż takie są realia płacowe w naszym kraju. Szczęśliwie istnieją takie firmy czy chociażby standardowe banki, które oferują zaciągnięcie pożyczek lub różnych propozycji nadprogramowej gotówki.
doradca finansowy
Na podstawie danych z: http://pixabay.com

W jaki sposób wybrać odpowiedniego doradcę finansowego? Zobacz - konsultant w wyjściach finansowych

Doradca finansowy to osoba, która dopomaga petentom sfinalizować zamysły finansowe. Fach ten pojawił się w Kraju niedawno. Rosnące zapotrzebowanie na owego gatunku usługi przyczyniło się do wzmożenia doradztwa finansowego. Obecnie na rynku istnieje szereg jednostek kompleksowo obsługujących interesantów.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.