Jak przedstawiał się rynek przesyłek kurierskich przed kilkunastu laty, jak przedstawia się to na dzień dzisiejszy.

Jeszcze do niedawna nadanie paczki kojarzyło się każdemu z pocztowym okienkiem, do jakiego należało wystać sporo czasu w kolejce. Faktycznie przez długie lata mieszkańcy naszego kraju nie mieli żadnej alternatywy, wszystko było uzależnione od kaprysów monopolisty.

Standard usług
kurier na rowerze
Na podstawie danych z: pixabay.com
był bardzo kiepski, listy i paczki często ginęły lub dochodziły z dużym opóźnieniem. Kilkanaście lat temu na rynku pojawiły się pierwsze kurierskie firmy, które zaczęły rozwozić przesyłki do odbiorców. Początkowo ich klientem przeważnie był, jaki za szybkość i pewność dostarczenia mógł trochę dopłacić. Poczta nie przejmowała się tym zbytnio, bo procent tego typu przesyłek duży nie był i nie stanowiły one żadnego realnego zagrożenia. Wszystko zaczęło się zmieniać w chwili, kiedy Polacy zaczęli kupować na aukcjach i sklepach internetowych. Nagle okazało się, że zainteresowanie dostarczaniem przesyłek rośnie w ogromnym tempie, a w okresie przed świętami wręcz jest tragedia, i to właśnie elektroniczny handel stał się ogromnym źródłem napędzającym ten rosnący rynek.
przesyłki
Dziennikarz: Rob Lawton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie firmy obsługujące przesyłki krajowe i zagraniczne zadomowiły się mocno w naszym kraju, zabierając sporą jego część niedawnemu monopoliście. Znacznie się polepszyła jakość usług, a równocześnie sporo zmalały ceny. Już aktualnie firma kurierska (typu Firma PATRON SERVICE Sp. z o.o.) nie będzie sobie liczyć za krajową paczkę więcej niż dwadzieścia złotych, a jeśli ktoś prowadzi firmę i podpisał umowę, to może liczyć na jeszcze mniej.


Kolejne tematy

Nie jesteś usatysfakcjonowany z gazu ziemnego dostarczanego do Twojego domu jednorodzinnego? Być może zmiana sprzedawcy to najodpowiedniejsze rozwiązanie

Rury przed fabryką
Dziennikarz: spinster cardigan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Błękitne paliwo posiada bardzo duże wykorzystanie, z całą pewnością przekonały się o tym już osoby, jakie korzystają z tego paliwa kopalnego. Warto dodać, że jest to paliwo pochodzenia organicznego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.