Procedura rejestracji znaków

Znak towarowy jest to określenie a także logo artykułu. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwymi konkurentami.


Jeżeli przedsiębiorstwo oceni, że wystarczy jej ochrona symbolu towarowego na obszarze naszego kraju, winna zarejestrować go w Urzędzie Patentowym.
Jeżeli chodzi o znak towarowy rejestracja nie jest trudna. Zarejestrowanie znaku towarowego na terenie Naszego kraju kosztuje 1.750 - 3.750 złotych. W owym celu przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy tenże wzór nie jest już zarezerwowany przez drugiego biznesmena. Zdołamy to wykonać przez internet: Urząd Patentowy użycza w owym celu wyszukiwarkę.


market
Dziennikarz: Fan of Retail
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Co to jest symbol towarowy? Znakiem towarowym może być wszelkie oznaczenie, które można zaprezentować w graficzny sposób, jeżeli oznaczenie takowe nadaje się do rozróżnienia towarów jednej firmy od artykułów drugiego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym jest w szczególności termin, szkic, motyw zdobniczy, kolorystyczna kompozycja, forma przestrzenna, w tym forma artykułu bądź opakowania, a także melodia albo inny sygnał dźwiękowy. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego dominuje pogląd, iż za znak towarowy nie możemy natomiast co do zasady uznać mieszanki smakowej ani pojedynczego zabarwienia. Prawo osłonowe na symbol towarowy udzielane jest na mocy decyzji administracyjnej Urzędu Patentowego na czas 10 lat.

Czy masz chęć głębiej przestudiować prezentowany na tej stronie wątek? Jeśli tak, bez obawy kliknij ten link, żeby zobaczyć więcej ciekawostek (https://www.traple.pl/2019/03/01/kontrowersje-dotyczace-waznosci-oferty-zeskanowanej-do-pliku-i-podpisanej-podpisem-elektronicznym-stanowisko-w-sprawie/)!

Na wniosek uprawnionego prawo osłonowe może zostać przedłużone na kolejne dziesięciolecia.
Przedsiębiorca obowiązkowo powinien zamieścić w składanym blankiecie wykaz towarów lub usług a także wskazać odpowiednie klasy towarowe i usługowe na podstawie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.
2023-11-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.