Jakiego rodzaju kursy powinien zagwarantować pracodawca nowej osobie w przedsiębiorstwie?

firmy przyjmujące pracowników są zobowiązane do zapewnienia konkretnych szkoleń. Są one konieczne, ażeby nowe osoby wiedziały, jak działa firma i jak poruszać się w jej środowisku, ale na tym nie koniec.
O jakiego rodzaju kursach powinien myśleć każdy pracodawca?


Crowdfunding
Dziennikarz: Paul Roth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zgodnie z obecnymi przepisami każda zaczynająca pracę osoba musi skończyć kurs (czytaj tutaj kursy dla ratowników medycznych) z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, jaki powinien zagwarantować pracodawca. To ważne, ażeby wiedzieć, jak zachować się podczas sprawowania powierzonych zadań, ażeby być w stanie je wykonywać całkowicie bezpiecznie oraz nie wystawiać własnego zdrowia i życia na niebezpieczeństwa. Osobom obcojęzycznym należy zapewnić szkolenie BHP po angielsku, ażeby były w stanie zrozumieć wszystkie informacje. Taka wiedza dotyczy też istotnych reguł ergonomii, które są przydatne każdego dnia.


Kolejną sprawą jest przekazanie tej osobie informacji dotyczących wszystkich zadań na jej stanowisku. Najczęściej tego typu szkoleń musi dostarczyć osoba, jaka będzie oddawać swoje zadania, gdyż zwalnia się z firmy, lub zmienia stanowisko. Musi ona pomóc swojemu następcy, ażeby ten był w stanie spełniać dobrze nową pracę. W końcu bez tego nie może nic zrobić, bo zwyczajnie nie ma odpowiedniej wiedzy na ten temat.


bezpieczeństwo
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu


Powyżej omówiliśmy dwa najważniejsze przykłady szkoleń.
Jednak nowa praca wymaga od osoby przyjętej przyswojenia sobie ogromnej ilości wiedzy z nieco szerszej perspektywy, aniżeli tylko własne stanowisko pracy. W ten sposób będzie on mógł dobrze zrozumieć oraz wykonywać swoje zadania.
2024-02-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.