Wytwarzasz cokolwiek? Zauważ, jak zdołasz ulepszyć funkcjonowanie swojej firmy!

Wszelki przedsiębiorca czynny w sektorze przemysłowym rozumie, jak zasadnicze jest wychwytywanie zepsutych produktów i wyciąganie ich z linii produkcyjnej. Tym więcej zdaje sobie sprawę, jak rewelacyjnie byłoby zupełnie zmniejszać straty wynikające z produkcji niepełnowartościowych materiałów.


firma
Dziennikarz: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W sektorze przemysłowym szerokie zastosowanie posiadają systemy wizyjne (EyeC). Określane są inaczej wizją przemysłową. Są to złożenia rejestratorów, oświetlaczy, komputerów i różnych pobocznych sprzętów, których zadaniem jest wykrycie danych o niepoprawnie wytworzonych wytworach oraz przetworzenie tych faktów w ten sposób, by wyeliminować je z linii (zapraszamy serdecznie) produkcyjnej. Zależnie od klasy kamery i mocy obliczeniowej komputera wykonalne jest sprawdzian w ten sposób na przykład barwy, kształtu, faktury bądź położenia danego przedmiotu. Zsynchronizowanie takiego układu z robotami przemysłowymi pozwala niejako niezwłocznie odpowiadać na powstałe usterki.


W polskich warunkach wizji przemysłowej używa się głównie do kontroli. Tzw.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę bardzo przydatnego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

wizyjna kontrola jakości pozwala na usunięcie fatalnych towarów już po zakończeniu toku produkcji . Można uznać, że jest to względnie opóźniona odpowiedź. Jednocześnie jednak, z tej przyczyny można usunąć z obiegu nawet całą partię źle zrealizowanych towarów, zanim jeszcze trafi do składów i zepsuje opinię producentowi.


Kolejne tematy

Windy przemysłowe jednym z zasadniczych elementów systemu transportu

Winda przemysłowa
Systemy transportu wewnętrznego mają bezsporny wpływ na wykonywanie procesów produkcji w danym zakładzie. Mają wpływ przede wszystkim na szybkość przemieszczania niezbędnych towarów, toteż ciężko byłoby się bez nich obyć, jeżeli chcemy wydajnie zajmować się zadaniami, które przed nami stoją oraz móc oferować najlepszej klasy produkty.


W takim razie aplikowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w uznanych zakładach produkcyjnych. Jest to szczególnie znaczące w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym bądź samochodowym.
2020-02-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.