Wytwarzasz cokolwiek? Zauważ, jak zdołasz ulepszyć funkcjonowanie swojej firmy!

Wszelki przedsiębiorca czynny w sektorze przemysłowym rozumie, jak zasadnicze jest wychwytywanie zepsutych produktów i wyciąganie ich z linii produkcyjnej. Tym więcej zdaje sobie sprawę, jak rewelacyjnie byłoby zupełnie zmniejszać straty wynikające z produkcji niepełnowartościowych materiałów.
firma
Dziennikarz: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W sektorze przemysłowym szerokie zastosowanie posiadają systemy wizyjne (EyeC). Określane są inaczej wizją przemysłową. Są to złożenia rejestratorów, oświetlaczy, komputerów i różnych pobocznych sprzętów, których zadaniem jest wykrycie danych o niepoprawnie wytworzonych wytworach oraz przetworzenie tych faktów w ten sposób, by wyeliminować je z linii (zapraszamy serdecznie) produkcyjnej. Zależnie od klasy kamery i mocy obliczeniowej komputera wykonalne jest sprawdzian w ten sposób na przykład barwy, kształtu, faktury bądź położenia danego przedmiotu. Zsynchronizowanie takiego układu z robotami przemysłowymi pozwala niejako niezwłocznie odpowiadać na powstałe usterki.


W polskich warunkach wizji przemysłowej używa się głównie do kontroli. Tzw. wizyjna kontrola jakości pozwala na usunięcie fatalnych towarów już po zakończeniu toku produkcji . Można uznać, że jest to względnie opóźniona odpowiedź. Jednocześnie jednak, z tej przyczyny można usunąć z obiegu nawet całą partię źle zrealizowanych towarów, zanim jeszcze trafi do składów i zepsuje opinię producentowi.
W takim razie aplikowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w uznanych zakładach produkcyjnych.

Czy ta publikacja była według Ciebie interesująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu, który także analizuje omawianą kwestię.

Jest to szczególnie znaczące w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym bądź samochodowym.
2019-06-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.