Gdzie wykorzystywane są wyroby gumowe? Gdzie możemy je spotkać w naszych domach?

Guma jest materiałem, którego używamy do bardzo różnych celów. Jego właściwości pozwalają na powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, lecz także w codziennym użytku, ponieważ artykuły zrobione z gumy spotykane są w wielu miejscach.


łancuch
Na podstawie danych z: pixabay.com


Które z przykładów warto wymienić?


Guma posiada bardzo duże możliwości, gdy mowa o amortyzacji. Dlatego właśnie możemy jej użyć w miejscach, gdzie potrzebne jest zabezpieczenie różnego rodzaju elementów na wypadek uszkodzeń. Przykład to odbojnice do łodzi. Znajdują się tam, gdzie zrobione z drewna fragmenty łódki mogą podlegać uszkodzeniu przez inne ciężkie i metalowe elementy, albo chociażby zniszczyć się wskutek częstego eksploatowania. Dzięki tego typu elementom wykonanym z gumy łódź będzie dłuższy czas w świetnym stanie - .


Na tej samej zasadzie działają również inne odboje gumowe, jakie występują w różnych formach czy wielkościach. Występują one w różnych miejscach, również w swoim domu, tylko często nie zwracamy uwagi na tak niewielkie elementy. Przykładem rzeczy zrobionych z gumy oraz będących w każdym mieszkaniu są na przykład uszczelki, które możemy spotkać choćby w łazience albo pod zlewem w kuchni. Guma bowiem jest bardzo odporna na działanie wilgoci, dlatego świetnie się nadaje do uszczelniania plastikowych części hydraulicznych. Taka odporność na wilgoć sprawiła, że z gumy zaczęto też wykonywać ochronne obuwie i stroje - obejrzyj.


Kolejne tematy

Dlaczego w każdym wypadku należy czytać informacje zamieszczone na pojemnikach plastikowych?

chłodnictwo
Dziennikarz: János Balázs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każda osoba posiada na pewno bardzo dużo przedmiotów w mieszkaniu z takiego materiału. Zarówno w kuchni jak i w każdym pokoju. Mogłyby to być np. jakiekolwiek tacki, podstawki pod suszarkę czy też ociekacze do naczyń.


Ten materiał to plastik.


Z powodzeniem wykorzystuje się tak na co dzień, jak i na wielu stanowiskach pracy. To tylko niektóre z przykładów, ale dobrze jest zdawać sobie sprawę z ich istnienia oraz widzieć, że guma to materiał bardzo przydatny.
2019-10-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.