Na którą formę działalności może zdecydować się początkujący przedsiębiorca, jeśli boi się formalności?

Niezwykle dużo osób marzy o pracy na własny rachunek. Przed podjęciem tak ważnej decyzji powstrzymuje ich niezwykle często brak doświadczenia i wiedzy oraz obawa przed wszystkimi formalnościami, jakie należy załatwić.


firma
Na podstawie danych z: flickr.com


Kolejne tematy

Przenigdy nie pożałujemy decyzji o wyborze kamiennego blatu do kuchni

pompa
Dziennikarz: AdminOfPlaygroup
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Blaty do kuchni mogą być zrobione z wielu materiałów, warto jednak postawić na kamień.


Jeżeli marzy nam się dla przykładu marmurowy lub granitowy blat kuchenny, to nie powinniśmy iść na najmniejsze kompromisy.


certyfikat ISO
Dziennikarz: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W rzeczywistości jednak założenie swojej firmy nie jest tak bardzo skomplikowane jak to się zdaje.


Firma założona w Polsce może mieć dużo form. Najprostszą formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Może być jeszcze spółka cywilna albo osobowa bądź kapitałowa. Zazwyczaj początkujący Przedsiębiorcy decydują się na jednoosobową działalność albo na spółkę cywilną. Reguły działania tych form działalności ujęte są w ustawie Prawo Przedsiębiorców i w Kodeksie Cywilnym. Są one najlepszą ofertą dla nowicjuszy, ponieważ formalności przy otwieraniu działalności i w dalszym prowadzeniu są bardzo proste, a koszty są małe. Jednoosobowa działalność gospodarcza posiada zaledwie 1 właściciela, a spółka cywilna zarządzana jest przez co najmniej 2 posiadaczy. Inne formy działalności są już bardziej skomplikowane. Potrzebują nieco więcej zaangażowania w czasie ich zakładania, prowadzenia i potrzebują bardziej skomplikowanej księgowości. Co poniektóre spółki wymagają także na start sporego kapitału.


odlewnie
Dziennikarz: Nguyen Hung Vu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Osoba, która namyśla się w jaki sposób otworzyć swą firmę, często decyduje się na jednoosobową firmę. Jest to firma firma transportowa kierowana przez zaledwie jednego właściciela. Poza koniecznością, aby właściciel miał 18 lat otwierając tego typu firmę, nie musi on spełniać żadnych dodatkowych warunków. Czasem nie jest obowiązkowe nawet polskie obywatelstwo. Wystarczyłoby wtedy, że jesteśmy obywatelem jednego z państw Unii Europejskiej.


Zaletą jednoosobowej firmy jest możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Dotyczy to przedsiębiorców do tego typu momentu, gdy obroty firmy nie przewyższą w konkretnym roku rozliczeniowym dwóch milionów euro.
2023-06-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.