Budowa dróg w naszej ojczyźnie

Krajowe drogi to dalej temat rozmów oraz dowcipów. Nie da się jednakże zamaskować, że w ciągu minionych dziesięciu lat Rzeczpospolita Polska uczyniła tu ogromne postępy, natomiast kilometry nowoczesnych dróg ekspresowych oraz autostrad sprawiają, że podróżowanie po kraju robi się coraz szybsze.


Budowa i rozwój drogowej infrastruktury były jednymi z kluczowych zadań, które Polska musiała podjąć po dołączeniu do Unii Europejskiej.


Właśnie to miało umożliwić nam dogonić Zachód, a również poprawić polską gospodarkę. Rozumowanie w rodzaju „drogi ekspresowe powstaną, kiedy będą na to fundusze” zastąpiono stwierdzeniem, że środki pojawią się, gdy zbudujemy autostrady. Pieniążki zresztą także się znalazły – wraz z wejściem naszej ojczyzny do WE i zostały dobrze wyczerpane.


pojazdów


wydajność
Dziennikarz: ARA Pneumatik
Na podstawie danych z: www.arapneumatik.pl


Kolejne tematy

Fachowy transport ładunku w najdalsze zakątki na ziemi jak i pomoc w odprawie celnej.

statek transportowy
Na podstawie danych z: http://sxc.hu/
Od zawsze żegluga morska była bardzo istotnym elementem ekonomii wielkich imperiów. Dzięki przewozie towarów organizował się miejscowy rynek, a wielu kupców zdobywało swoje majątki. Od tamtych dni minęły wieki.


Następnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu dróg ekspresowych była organizacja Euro w 2012 r. Odgórnie wyznaczony termin spowodował, że prędkie wybudowanie dróg stało się priorytetem nie wyłącznie dla drogowców. Można powiedzieć, że politycy doskonale zdawali sobie sprawę, iż wyborcy nie wybaczą im niewywiązania się co najmniej z dużej części przygotowań do Euro 2012. Budowa dróg ma gigantyczny wpływ na polską gospodarkę. firmy chętniej wkładają środki wszędzie tam, gdzie liczyć mogą na dobrą infrastrukturę i logistykę. Bezproblemowe połączenia znacznie skracają czas podróży, umożliwiają zatem ludziom dojeżdżanie do miejsca pracy do większych miast oraz służą turystyce. Niższe koszty transportu odbijają się także w kosztach produktów oraz usług.


Ciągle narastające wymagania względem nawierzchni przykładowo w stosunku do jej wytrzymałości na koleinowanie skłaniają wytwórców materiałów drogowych do polepszania ich własności. Przykładem takiego surowca jest asfalt (jeszcze więcej) wysokomodyfikowany.
2018-11-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.