Jak wygodnie, szybko i prosto uzupełnić PIT przez net?

Dla wielu podatników wypisanie PIT-u nie jest łatwe. Zatem polecają to zajęcie profesjonalnym księgowym. Po co jednakże opłacać, skoro już obecnie można samemu wypisać zeznanie podatkowe. Faktycznie wypisanie PIT-u nigdy nie było tak proste i szybkie, jak jest obecnie. I to wszystko jest możliwe bez konieczności wychodzenia z domu. PIT online jest nowoczesnym rozwiązaniem, które faktycznie ułatwi życie wielu ludziom .
pitax.pl/portal-podatnika/
Dziennikarz: Bas Evers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rzeczywiście PIT można uzupełnić w laptopie. Wystarczy do tego Internet. Trzeba dostać się na portal podatkowy, gdzie są umieszczone fachowe programy do rozliczeń skarbowych. I można to uczynić praktycznie w 5 minut, bowiem jest to tak niewymagające. Najczęściej wykorzystywaną w naszej ojczyźnie deklaracją podatkową, która rozlicza dochody z pracy, emerytury lub renty, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na określonym portalu, należy zainstalować i pobrać scharakteryzowany program. Wiele portali podaje także dodatkowe usługi, które mają pomóc w szybkim rozliczeniu PIT-u. Nie każdy przecież musi być fachowcem od PIT-ów (www.pitax.pl/pit-online/). Użytkownicy, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o rozpisywaniu tej deklaracji, powinni skorzystać z pomocy, które są dostępne na portalu. Ta pomoc kieruje podatnika przez uzupełnianie deklaracji krok po kroku. Na początku powinno się sposób opodatkowania i dane. Trzeba podać stosowny Urząd Skarbowy. Potem trzeba wpisać dane dotyczące dochodów. Skąd je brać? Otóż są one napisane na deklaracji PIT-11, którą każdy pracodawca musi przesłać swojemu pracownikowi w określonym terminie. Należy przepisać te dane do deklaracji w Internecie.


Kolejne tematy

Nie bój się rozliczenia PIT

rozliczenia
Każdego roku, znacząca większość Polaków zasiada przy biurku, aby wypełnić jeden z obowiązków, których najzwyczajniej w świecie nie można uniknąć. Jest nim rozliczenie PIT. Nie jest to przyjemne, i pewnie dlatego większość Polaków odwleka ten moment w nieskończoność.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.