Jakimi sposobami powinni być ochraniani pracownicy jacy pracują na różnych maszynach.

praca przy różnego rodzaju maszynach i urządzeniach wiąże się ze sporym zagrożeniem, należy więc koniecznie stosować niezbędne środki ochrony. Przede wszystkim konieczne jest, aby osoby które używają tych maszyn miały odpowiednie przeszkolenie.


plastikowa butelka
Dziennikarz: David Goehring
Na podstawie danych z: flickr.com


buty ochronne
Dziennikarz: Gardena
Na podstawie danych z: Gardena


Będzie to dotyczyć ogólnych przepisów BHP, które każdy pracodawca musi zagwarantować nowo zatrudnianym pracownikom. Lecz nie mniej ważna jest znajomość obsługi samego urządzenia i poznanie niebezpieczeństw, jakie się mogą wiązać z codzienną pracą. Niezwykle ważne jest także zapewnienie najwyższej jakości narzędzi, które dzięki temu nie będą powodować niebezpiecznych sytuacji. Nie można się tu kierować tylko ceną, bo co z tego że się zakupi jakieś najtańsze tarcze do szlifowania, skoro nie tylko szybciej się one będą zużywać, ale mogą też pękać podczas pracy, co jest niezwykle niebezpieczne (polecamy kamienie szlifierskie).


Kolejne tematy

Poszukiwanie produktów oraz części zamiennych o konkretnych parametrach wytrzymałościowych w celu naprawiania urządzeń przemysłowych

niebieska maszyna rolnicza
Na podstawie danych z: pixabay
Tworzywa różnego rodzaju, które są stosowane w przemyśle powinny charakteryzować się niezwykłą wytrzymałością. Dzięki temu maszyny i ich części będą mogły być eksploatowane przez długi czas.


Samochód
Dziennikarz: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejną istotną rzeczą, która jest wymagana w czasie pracy z różnego rodzaju obrabiarkami, będzie odpowiednia odzież robocza, jaką musi zapewnić pracodawca. Na nogi należy więc założyć wytrzymałe buty ochronne, najlepiej z noskami zabezpieczającymi przed upadającymi przedmiotami i grubą podeszwą. Następnym elementem stroju będą okulary - one z kolei mają chronić oczy przed rozmaitymi rzeczami, które mogą spowodować uszkodzenie wzroku. Warto też zadbać o inne elementy wyposażenia, również mające spory wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy (polecamy noże do heblarki).


Prawidłowo ubrany pracownik z warsztatu powinien mieć na sobie spodnie robocze do pasa z grubego materiału, praktyczną koszulę lub bluzę, a na głowie wygodną czapeczkę lub kask ochronny (polecamy wpust pryzmatyczny).
2019-09-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.