Wiesz co kryje się pod pojęciem interim management? Interim management, to innowacyjne rozwiązanie, z którego korzysta coraz liczniejsza grupa firm i menadżerów.

Być może spotkałeś się już z tym terminem, ale nie do końca zdajesz sobie sprawę, co pod nim się kryje. Jeżeli jednak interesujesz się zagadnieniami powiązanymi z zarządzaniem firmą, to ten temat na pewno Cię zainteresuje. Próbując najprostszym językiem przybliżyć, czym zajmuje się interim management, można powiedzieć, że jest to większa firma pośrednicząca pomiędzy managerami, a innymi firmami.

słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego
Dziennikarz: The Liverpool School of English
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Te firmy zlecają bowiem wykonanie określonych projektów interim management, która zatrudnia grupę interim managerów. Oni zajmują się wykonywaniem poszczególnych projektów i zadań bezpośrednio. Na pewno jest to duże uproszczenie, zarówno dla firm, jak i dla samych managerów. Obu stronom gwarantuje bowiem płynność działania. W przypadku firm umożliwia to też zmniejszenie kosztów usług managerskichi skrócenie okresu , kiedy trzeba czekać na zrealizowanie zleconego zadania.

Należy zaznaczyć, że z interim management ściśle powiązane jest też doradztwo personalne. Interim management troszczy się bowiem o to, żeby jak najlepiej dobierać pracujących wewnątrz swojej struktury interim managerów do poszczególnych zadań. Można zatem powiedzieć, że doradztwo personalne należy do nieodłącznych zadań interim management (więcej informacji). Odpowiednie dobieranie pracowników jest bowiem kluczem do sukcesu interim management. Jest to również jeden z wiodących argumentów, dla których właściciele firm decydują się na usługi interim managerów. Otrzymują bowiem wówczas gwarancję, że restrukturyzacją, oceną ryzyka finansowego czy optymalizacją kosztów w ich przedsiębiorstwie zajmie się osoba, specjalizująca się w danej dziedzinie.


Kolejne tematy

Działania wiążące się z serwisowaniem samochodów ciężarowych

samochód cieżarowy Scania
Dziennikarz: Alan Sansbury
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ciężarówki zostały stworzone do funkcjonowania w trudnych warunkach i ciągłego wykorzystywania. Po czasie jednak niektóre elementy ulegają zużyciu – hamulce, ogumienie, amortyzatory i pozostałe elementy narażone na działanie sił dużo większych, niż w przypadku aut osobowych. Awaria którejś z wymienionych części w czasie jazdy może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami czy czasami narażeniem życia. Z tego powodu istotne jest, żeby systematycznie kontrolować stan samochodu ciężarowego w wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym, a w pobliżu mieć zawsze numer do firmy zajmującej się holowaniem takich samochodów.

biznesmeni witają się w firmie
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zjednoczenie się grupy managerów w w ramach jednej korporacji stwarza bowiem również większe możliwości w zakresie doskonalenia się pracowników. Dzięki temu interim management jest w stanie zagwarantować firmom, zarówno wysoką jakość pracy, jak i wykonanychzadań. Ze względu na ogromny potencjał tego innowacyjnego rozwiązania, coraz częściej tworzone są różnorodne konferencje i szkolenia dla firm, managerów, oraz tych, którzy chcieliby zająć się prowadzeniem takiego przedsięwzięcia.
2018-08-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.