Surowiec
rolnictwo
Dziennikarz: Kathy Zinn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym jest proces technologii pasz? Jak są przygotowane są pasze, by spełniały swoje przeznaczenie? Jak prezentuje się całkowity proces?

Technologia pasz jest specyficznym procesem, do którego stosowane są specjalistyczne, najwyższej jakości sprzęty. Za ich sprawą można wytwarzać produkty, jakie stanowią całościowe systemy żywieniowe dla drobiu, bydła oraz trzody chlewnej. Tak powstające pasze są cenione i wybierane przez wiele osób.
kamień
Dziennikarz: zeevveez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie są minerały w naszym państwie i w czym są używane?

Jaki jest przemysł surowców mineralnych w naszym kraju? Co najczęściej się wydobywa i jakie są formy zastosowania minerałów? Dowiedz się więcej o surowcach mineralnych i ich zastosowaniu.
Przemysł surowców w naszym kraju zawiera wydobywanie surowców mineralnych oraz przetwarzanie ich za pomocą właściwych sprzętów na produkty codziennego wykorzystania. Tak się składa, że Polska jest państwem zasobnym w surowce mineralne. Te, które wydobywa się z ziemi, zwą się kopalinami.
przemysł
Dziennikarz: Bosch
Na podstawie danych z: Bosch

Budowa domku - które materiały budowlane można wybrać?

Budowa budynku to zwieńczenie długiej pracy projektanta. plan domu zazwyczaj zakłada, w jakiej technologii musi on być zbudowany.


Budowa domku - które materiały budowlane można wybrać?

Stąd na samym początku planowania inwestycji powinniśmy wybrać odpowiadający nam materiał na budowę domu.
stalowe pręty
Dziennikarz: Dāvis Mosāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Różne oblicza metali - dawniej i dziś

Początek przygody wytapiania metalu przez człowieka datuje się na rok 3400 p.n.e, rozpoczynający erę brązu. Poprzednia era kamienia charakteryzowała się jak sama nazwa wskazuje używaniem nieskomplikowanych narzędzi wykonanych z kamienia.
Wykonywanie odlewów
Dziennikarz: Kirt Edblom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest obróbka cieplna? Co na ten temat nam wiadomo oraz jakie istnieją rodzaje? Jak powinno się prawidłowo ją wykonywać?

W jaki sposób tworzy się wyroby z metalu? Koncepcja wytwarzania tego typu wyrobów opiera się na produkcji odlewów o odpowiednim kształcie oraz wielkości. Takie rezultaty możemy otrzymać dzięki odlewnictwu.
stal
Dziennikarz: Philippe Put
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na jakie elementy zwracać uwagę przy wybieraniu stali?

Znaleźć dobrej jakości stal wcale nie jest tak prosto. Toteż wskazane jest zadedykować trochę czasu na zaznajomienie się z ofertami proponowanymi przez rozliczne firmy na rynku. Bez wątpienia jeżeli porządnie zapoznamy się z tematyką, może być nam łatwiej powziąć decyzję na jak najlepsze rozstrzygnięcia. Na elemencie typu stal nie należy oszczędzać – mają to na uwadze reprezentacji bardzo rozmaitych gałęzi przemysłu.
drewno kominkowe
Dziennikarz: noguerajef
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Jaki opał wybrać?

Węgiel kamienny jest cały czas jednym z powszechniejszych surowców stosowanych w Polsce do wytworzenia ciepła w domowych warunkach. Użytkownicy instalacji cieplnych opalanych czarnym złotem przed każdym sezonem grzewczym stają przed dylematem: jaki węgiel nabyć? Brunatny czy kamienny? Ekogroszek czy miał ? Wysokokaloryczny ale droższy, czy gorszej jakości lecz tańszy?
Półka z kosmetykami do włosów
Dziennikarz: Sten Dueland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Blacha ogólnie wykorzystywana w wielu sektorach przemysłu

Blacha nierdzewna jest powszechnie wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, lub handlu. Jej szczególna popularność wywołana jest cechami nierdzewnymi, szansą wykorzystywania w agresywnym środowisku i odpornością na wielkie temperatury.


Blacha ogólnie wykorzystywana w wielu sektorach przemysłu

Stosowny rodzaj blach pozwala na optymalne obniżanie zużytkowania wyposażenia i maszyn, skracając okres przestoju w warsztacie, a przez to zmniejszając straty.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.