Surowiec
stalowe pręty
Dziennikarz: Dāvis Mosāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Różne oblicza metali - dawniej i dziś

Zaczątki drogi do wykorzystywania metalu przez ludzi datuje się na lata 3400 p.n.e, otwierający epokę brązu. Poprzedzająca ją era kamienia charakteryzowała się jak sama nazwa podpowiada używaniem prostych narzędzi z kamienia.
stal
Dziennikarz: Philippe Put
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na jakie elementy zwracać uwagę przy wybieraniu stali?

Znaleźć dobrej jakości stal wcale nie jest tak prosto. Toteż wskazane jest zadedykować trochę czasu na zaznajomienie się z ofertami proponowanymi przez rozliczne firmy na rynku. Bez wątpienia jeżeli porządnie zapoznamy się z tematyką, może być nam łatwiej powziąć decyzję na jak najlepsze rozstrzygnięcia. Na elemencie typu stal nie należy oszczędzać – mają to na uwadze reprezentacji bardzo rozmaitych gałęzi przemysłu.
kamień
Dziennikarz: zeevveez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie są minerały w naszym państwie i w czym są używane?

Jaki jest przemysł surowców mineralnych w naszym kraju? Co najczęściej się wydobywa i jakie są formy zastosowania surowców? Dowiedz się więcej o surowcach mineralnych i ich zastosowaniu.
Przemysł surowców w naszym kraju zawiera wydobywanie surowców mineralnych oraz przetwarzanie ich z użyciem specjalnych maszyn na produkty codziennego wykorzystania. Tak się składa, że Polska jest krajem zasobnym w surowce mineralne. Te, które wydobywa się z ziemi, nazywane są kopalinami.
Wykonywanie odlewów
Dziennikarz: Kirt Edblom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest obróbka cieplna? Co na ten temat nam wiadomo oraz jakie istnieją rodzaje? Jak powinno się prawidłowo ją wykonywać?

Jak wytwarza się przedmioty z metalu? Idea robienia tego typu wyrobów polega na produkcji odlewów o pożądanym kształcie oraz wymiarze. Takie rezultaty możemy osiągnąć dzięki odlewnictwu.
przemysł
Dziennikarz: Bosch
Na podstawie danych z: Bosch

Budowa domku - które materiały budowlane można wybrać?

Budowa domu to apogeum długiej pracy projektanta. plan domu przeważnie zakłada, w której technologii musi on zostać skonstruowany.


Budowa domku - które materiały budowlane można wybrać?

Dlatego na samym początku projektowania inwestycji winniśmy wybrać odpowiadający nam materiał na budowę budynku.
Półka z kosmetykami do włosów
Dziennikarz: Sten Dueland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Blacha ogólnie wykorzystywana w wielu sektorach przemysłu

Blacha nierdzewna jest powszechnie wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, lub handlu. Jej szczególna popularność wywołana jest cechami nierdzewnymi, szansą wykorzystywania w agresywnym środowisku i odpornością na wielkie temperatury.


Blacha ogólnie wykorzystywana w wielu sektorach przemysłu

Stosowny rodzaj blach pozwala na optymalne obniżanie zużytkowania wyposażenia i maszyn, skracając okres przestoju w warsztacie, a przez to zmniejszając straty.
drewno kominkowe
Dziennikarz: noguerajef
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Jaki opał wybrać?

Węgiel kamienny jest cały czas jednym z powszechniejszych surowców stosowanych w Polsce do wytworzenia ciepła w domowych warunkach. Użytkownicy instalacji cieplnych opalanych czarnym złotem przed każdym sezonem grzewczym stają przed dylematem: jaki węgiel nabyć? Brunatny czy kamienny? Ekogroszek czy miał ? Wysokokaloryczny ale droższy, czy gorszej jakości lecz tańszy?
rolnictwo
Dziennikarz: Kathy Zinn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym jest proces technologii pasz? Jak są przygotowane są pasze, by spełniały swoje przeznaczenie? Jak prezentuje się całkowity proces?

Technologia pasz to specyficzny proces, do jakiego wykorzystywane są fachowe, najwyższej jakości sprzęty. Dzięki nim jesteśmy w stanie wytwarzać produkty, jktóre stanowią całościowe systemy żywieniowe dla drobiu, bydła czy trzody chlewnej. Tak powstające pasze są bardzo cenione i wybierane przez wiele osób.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.