Opony
Drewno w zakładzie stolarskim
Dziennikarz: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób przygotować pojazd do sezonu zimowego?

Zima to wyjątkowo wymagający okres dla czterokołowca. Mimo, że auta mają coraz w wyższym stopniu zaawansowane systemy jak też wymyślne rozwiązania, to w dalszym ciągu w kilku podstawowych aspektach zimą wymagają szczególnej troski z naszej strony.


W jaki sposób przygotować pojazd do sezonu zimowego?

Nieustanna wilgotność, ujemne temperatury, chemiczne środki i piach, którymi posypywane bywają drogi, to tylko niektóre czynniki, które znacznie ograniczają eksploatację czterokołowca w zimie.
samochód terenowy
Dziennikarz: Doug McCaughan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Auto – w jaki sposób profesjonalnie o niego dbać?

Auto – chyba każdy z nas dobrze wie, że jego zakup to nie wszystko. Co prawda, już aby można było sobie na niego pozwolić, trzeba się zazwyczaj postarać. W końcu z reguły są to niemałe kwoty, które dla większości osób wiążą się z dłuższym oszczędzaniem.
opona samochodowa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Opony samochodowe

Opony są bardzo istotnym elementem każdego pojazdu. Pozwalają na jego dobrą amortyzację, a jako część posiadająca styczność z podłożem, decydują o komforcie jazdy. Przede wszystkim jednak decydują o bezpieczeństwie korzystających ludzi. Z tego powodu tak istotne jest, by były dobrze dobrane i w dobrym stanie. By ostatni warunek mógł być zapewniony, należy co jakiś czas dokonywać wymiany opon. Konieczność tej wymiany określana jest w oparciu o jej stopień zużycia. Opony mają zazwyczaj specjalne znaczniki, umożliwiające na ustalenie poziomu zużycia. Oczywiście czas zużywania opony uzależniony jest od bardzo wielu warunków.
Opony
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Inwestycja w dobre opony jest konieczna dla maksymalnej jakości i bezpiecznej podróży.

Głównym zadaniem każdego kierowcy jest przygotowanie siebie i samochodu na trudne okoliczności. Bez względu na porę roku: upalne lato jak również śnieżną zimę, bezwzględnie należy sprawdzić wygląd ogumienia, jeżeli bieżnik jest nieodpowiednio głęboki a wskaźniki pokazują maksymalne zużycie rzeźby protektora, to należy je koniecznie zamienić na nowe. Opony w pojeździe są zakładane podczas jego produkcji.
opony samochodowe
Dziennikarz: Nikita Novozhilov
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sezonowa zmiana opon. Bezpieczeństwo i wygoda poruszanie się samochodem

Każdymechanik samochodowy powie, że żadna z opon nie uchroni przed kolizją czy wypadkiem na drodze, jeżeli nie będziemy uważni oraz rozważni za kierownicą. Zdecydowanie wymiana ogumienia jest kwestią, która nasila bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących oraz zmniejsza przyczyny kolizji. Można stwierdzić, że mimo to znaczna ilość kierowców w Polsce przekonała się do tej praktyki, co należy spostrzec po kolejkach z którymi niejeden autonaprawa się boryka.
filtry oleju
Dziennikarz: cuatrok77
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Okres zimowy przybywa do nas nieubłaganie

Cieszy tylko najpewniej tylko dzieci, bo dla dorosłych bywa to najmniej lubiana pora roku.


Okres zimowy przybywa do nas nieubłaganie

Opady śniegu, bardzo niska temperatura, trudne warunki na drogach to utrapienie większości dorosłych, a zwłaszcza właścicieli aut, którzy codziennie dojeżdżają do pracy.
Opony samochodowe
Na podstawie danych z: www.interopony.pl

Rozmaite wyznaczniki opon i proces ich kupowania

Występują takie części samochodu, które mają szczególnie istotną rolę. Do takich elementów należą na przykład opony. Ich ważna rola opiera się na przykład na tym, że w trakcie użytkowania auta mają bezpośrednią styczność z nawierzchnią. Z tej przyczyny wysokiej jakości opony są gwarancją bezpieczeństwa, więc powinno się szczególnie patrzeć na ich stan.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.